| bogdi69 a întrebat:

TPU vreau sa achizitionez cat de curand o placa video Sapphire AMD Radeon HD6570 1GB GDDR3 HDMI si nu stiu daca o suporta pc-u sau daca este compatibila.Pc-u meu:Intel pentium IV ,nvidia geforce 7100 gs,2 gb rami.Astept raspuns

Multumesc.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da o sa-ti mearga. Ceva mai incet dar insesizabil cu ochiul liber. E diferenta de frecventa (viteza) Slotul tau este PCI-e X16 si placa ar necesita PIC-e 2.0 X16

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu asemenea detalii nu te poate ajuta nimeni. Scrie denumirea placii de baza si atunci se poate.

| bogdi69 explică (pentru Salontanul):

Foxconn rc4107ma series (2 PCI, 1 pci-e x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 dimm, Audio, Video, LAN)

| Alexintunecatul a răspuns:

Baga denumirea la placa de bazatongue

| bogdi69 explică:

Sorry my bad:Foxconn rc4107ma series (2 PCI, 1 pci-e x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 dimm, Audio, Video, LAN)