| anonim_4396 a întrebat:

love struck Ehee am revenit si eubig grin, inainte sa pun intrebarea initiala vreau sa va urez Sarbatori fericite(sau ma rog ce a mai ramas din ele, ca [,]Craciunul a trecut deja). Asa...deci cum sa fac sa scriu si eu cu diacritice? Atat pe TPU, cat si pe messenger. Am auzit ca daca scrii pe messenger cu diacritice nu`ti mai apar emoticonurile. E adevarat? Defapt is doua intrebari aici, sper sa`mi raspundeti la amandoua. Multumesc >frumos!big grin< Ahhh` cat is de politicoasabig grinlaughingAaaa si cum imi schimb parola la ID de messenger?big grin

3 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Ehh... poţi pune emoticoane... e mai simplu cum zice eluveitie, dar eu folosesc manual, adică am schimbat din control panel limba tastaturii. Se spune că nu se pot pune emoticoane pentru că literele româneşti sunt în locul semnelor pentru emoticoane, majoritatea acelor semne sunt şi pe tastatura românească, doar că sunt repoziţionate. Dacă vrei detalii despre cum să schimbi limba tastaturii dă un mesaj pe privat!happy

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Intră aici şi descarcă acel program şi apoi urmăreşte filmuleţul şi o să'ţi explice paşii care trebuie să'i faci. În modul ăsta o să poţi pune diacriticele cu alt dreapta si litera a de ex pentru ă. Şi atunci nu o să'ţi afecteze cu nimic tastele şi o să poţi pune în continuare emoticonuri.
Iar pentru schimbarea parolei de yahoo îţi intrii pe account'ul tău ( https://login.yahoo.com/......in_verify2 ) şi după ce te loghezi o să vezi că îţi apare mai jos Change you password. Dai acolo şi o schimbi happy

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Scuze cred că am uitat să'ţi dau site'ul :))
http://www.diacritice.ro/cum_sa_scrii_cu_diacritice_in_windows_xp