| xXxFloreaAdrianaDragutaxXx a întrebat:

Salut tuturor membrilor TPU! Caut fraze/propozitii lungi cu cuvinte care incep cu aceeas litera, cum ar fi,, Fata fostului functionar francez fierbe fasole fara foc fiindca focul face fum"
dar vreau mai multe.
Multumesc!

3 răspunsuri:
| AnimatedSignature a răspuns:

Fata fierarului fierbe fasole fiartă fără foc fiindcă focul face fum.
Sau
Domnul Dinu Dudu din Dudeşti, dă-mi dude dulci din... dumitale. (La... am uitat ce era happy )

| rarepearls a răspuns:

Bucura-te de bucuria lui Bucurel care vine bucuros de la Bucuresti.

| xXxFloreaAdrianaDragutaxXx explică (pentru rarepearls):

De; lui; care; vine si la nu sunt bune, tu nu ai inteles intrebarea.
Trebuia toata propozitia cu B.
Dar oricum, multumesc ca mi-ai raspuns.