| alexandrunaj a întrebat:

Un prieten canta la chitara de cativa ani, duminica asta are concert si a zis ca se poate sa nu mai cante cu formatia ( sa renunte) pentru ca nu ii iese o chestie la chitara si nu vrea sa ii incurce pe ceilalti, a repetat-o o saptamana dar degeaba (nu e vorba de ceva greu, mie mi-a iesit din cateva incercari), tipul e netalentat? El se pricepe destul de bine dar nu stiu ce sa zic, manevra asta noua nu ii iese. Voi ce ziceti, enormal ca si cei priceputi sa se impotmoleasca uneori, chiar si la lucruri simple?

2 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Nu trebuie sa se dea batut, spune-i sa exerseze pana ii iese.

| WaterDrop a răspuns:

Exista talent si exista munca.Probabil el este genul cu munca, iar la tine sa fie talent.Si unde este multa munca, este normal sa apara si suprasolicitari si blocaje in anumite puncte, chiar si simple.Probabil are nevoie de o pauza sa`si revina.