| Ionică a întrebat:

Unii oamenii bate joc de cei care au probleme cu vorbire. Ce sfaturi imi dati ca sa imbunataseasca vorbirea? Cand bate joc oamenii de cei care au probleme, ce trebuie sa faca? Sa nu ii baga in seama? Multumesc mult!

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca tu nu stie sa vorbeste bine, se poate corecta. Dar vad ca tu nu stie nici sa scrie, nici sa vorbeste. Cumva sunt de vina paginile lipsa din manualul de romana?

Elianna
| Elianna a răspuns:

Desigur, este o situatie regretabila si nimeni nu ar trebui sa rada de un astfel de om. Dar vad ca ai probleme si cu scrierea!

| Hombre a răspuns:

Oare ce dracusor se ascunde inspatele propozitiilor schilodite!? Ai... esti la cersit compatimire dracusorule. Pupalar tata pe el de baiat ai lasa ca trece.Mai care suparati acest baiat deghizat in handicap? Gata i-am certat, mutumit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii nu-si bat joc toti; trebuie sa tii cont de ce spun unii si sa te intrebi daca e adevarat si ce solutii sunt pentru a te schimba!
O solutie la indemana si foarte utila este sa citesti multe carti diverse, manuale si inclusiv manuale de gramatica.
Doctorul pe care-l poti consulta este LOGOPEDUL dar cred ca mai sunt si alte specialitati care pot fi implicate: in concluzie mergi la medicul de familie discutati si sa-ti dea trimitere la un specialist!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima si prima data depinde ce religie aia. esti cumva maghiar?thinking eu m-a invatat pe multi prieteni de`ai mei care erau maghiari la gramatica si apropo nu prea ai scris corect intrebarea... daca ai ambitie nu e o problema prea grava auzi vorbirea e de argint iar tacerea de aur