| Ionică a întrebat:

Va place limba si literatura romana? Ce limbi si literaturi straine va plac? De ce Romania foloseste mai mult decat trebuie limba engleza? Din cate stiu eu, in Ungaria totul este tradus totul in maghiara si nu se foloseste asa de mult engleza. De ex. la Prima TV sunt replici in engleza si trebuie traduse in romana, parere mea. Nu toata lumea stie engleza. Multumesc!

2 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Îmi place mult limba română...mai învăţ pe la şcoală franceza şi engleza, dar cu cea din urmă mă descurc mai bine happy
Oricum, în general îmi plac limbile străine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Offf nu ma prea descurc la romana blushing sad, dar imi place foarte mult limba engleza :X. Sincer, chiar nu stiu de ce se foloseste limba engleza asa des. De exemplu, azi am auzit ceva de genul " imi place very mult" sau " I mean, da! "