| bbuume a întrebat:

Va rog, raspundeti-mi cat de repede. Am facut-o prima data acum doua luni. neprotejat si nu s-a scapat si nu am avut probleme, dar luna asta la fel nu ne-am protejat si mie mi-a intarziat deja 3 zile. Mi s-au intarit sanii de vreo 3 zile, sunt mai sensibili la atingere asa cum imi erau inainte sa imi vina ciclu. Dar nu am dureri de burta sau semne ca ar urma sa fiu pe stop. El imi zice ca nu a scapat, dar si el ii stresat. Oare s-ar putea sa fii ramas insarcinata? N-am curaj sa imi cumpar un test.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sanii tari sunt un semn cat se poate de ingrijorator. Poti ramane insarcinata chiar daca el nu ''s-a scapat''. Inainte de ''scapat'' se elimina lichid seminal, care contine spermatozoizi si pe care baiatul nu-l simte si nu-l poate controla.Nu mai folosi metoda asta, e fara nici un folos.Si cumpara-ti un test.

| andrecool a răspuns:

Sanii tari sunt un semn nasol si ingrijorator! Cumparati un test cat mai repede, iar daca raspunsul este pozitiv anuta-ti familia si pastreaza-ti copilul. Daca vei face avot nu vei mai putea ramane insarcinata niciodata!

| gingi a răspuns:

Buna! In primul rand faceti-o protejat! In al doilea rand trebuie neaparat sa-ti cumperi un test de sarcina! Nu vreau sa te sperii, dar am un copil, iar mie personal mi-a venit timp de doua luni menstra normal, chiar daca eram insarcinata. Nu este o joaca! Cumparati un test iar daca raspunsul este afirmativ anuntati familia! Nu stiu ce varsta ai dar un copil nu este o "papusa". Implica multa responsabilitate. Grabestete si fa testul pana nu e prea tarziu!