| anonim_4396 a întrebat:

Voi cam cati prieteni aveti pe Facebook? Cu toti cei pe care ii aveti pe Facebook, vorbiti va vedeti si-n viata reala, sau multi sunt doar acolo si atat?
Am observat si eu in zilele astea, uitandu-ma peste lista de prieteni, ca cu multi nu am comunicat niciodata, dar nici ei cu mine, ca si cum nu ar fi existat.
Eu de exemplu am 130 prieteni dintre care pot spune ca vorbesc cu aproape 20 dintre ei. Ciudat, nu?

5 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Am 250 dar vorbesc cu 10.

| deeeaqq a răspuns:

2100 şi cv

N-am cum să mă văd cu toți f2f, bcs nu suntem din acelaşi oraş.

Cred că cu 400 am vorbit ( fie că îi cunosc / mi-au dat ei mesaje cu "Bună frumoaso", la unii le-am dat doar părere şi le-am zis "la mulți ani", asta e. ). Cu restul nu prea am avut tangențe.

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Am 510 de prieteni, dar nu ii cunosc pe toti, nu am cum sa ii stiu pe toti. Si nu, nu ma intalnesc cu ei face to face. Dar prietenii mei de pe Facebook, nu ii fac prieteni pentru a comunica cu toti, ii fac ca vreau sa le vad postari. Mi se pare ciudat sa bag intr-una prieteni si sa ii bag pe toti in seama, parerea mea.

| AlbNegru09 a răspuns:

700 de prietenii
Sunt multi pe care ii cunosc dar nu imi sunt prietenii doar cunostinte. Prieteni im ziua de azi mult spus.
Sunt pe care nici nu ii cunosc sau nu am comunicat deloc.
Tineretul asa e trimit cereri la aproape toata lumea indiferent ca cunosc sau nu, daca doresc accepta sau nu, pentru a fi in centrul atentiei sau pentru micile like-uri care nu iti aduc vreun ban in buzunar

| Caranfil a răspuns:

Am 150 si cam 130 ii stiu fata in fata. Tangente am cam cu 90.Am vorbit macar o data cam cu aproape cu toti