| Animeforlifee9921 a întrebat:

Salut! Voi ce rutina de seara aveti? Eu imi bag uneori picioarele intr-un lighean cu hidromasaj si mai adaug uneori si cateva picaturi de ulei de lavanda in el,dau drumul la difuzorul meu de arome si ma uit pe Youtube sau la un film bun. Imi mai fac uneori si skincare, in functie de ce timp am. Voi ce faceti seara de obicei?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Asa raspunde ea, cam bitchy.:))

Sa stii ca si eu ador sa fac bai calde la picioare tot asa cu ulei esential, saptamanal.In prezent nu mai am, poate voi mai cumpara.Am folosit in alti ani de lavanda, ylang ylang, arbore de ceai si altele.Nu am hidromasaj, dar imi place sa masez eu bine cu o perie micuta. Aparent ajuta foarte mult la circulatie, iar unele informatii spun ca ajuta tot corpul, fiecare zona a talpii avand o conexiune cu organele. Se numeste reflexoterapie - https://www.komoder.ro/......stimulate/
Nu stiu cat e asa, insa simt o senzatie minunata de usurare si revigorare dupa masaj.
Iti recomand sa nu folosesti piatra ponce, e foarte dura pentru piele.Cel mai ok pentru a indeparta pielea moarta e tot o perie. Piatra ponce sau alte cele abrazive duc la bataturi fara o hidratare intensa dupa aceea.Mai si inlatura agresiv straturile de piele si bacteriile care le protejeaza.

Pentru fata imi fac de cateva ori pe saptamana un scrub usor cu faina de secara(fina), amestecata cu apa, apoi folosesc o crema simpla de hidratare. Uneori folosesc ceai pentru ten (musetel, galbenele, fructe etc; depinde de care imi fac de baut, mai las o lingurita si pentru ten).
Eu te sfatuiesc sa incepi sa folosesti creme de la 25 in sus, deoarece pana atunci nu ai nevoie, poate doar o data sau de doua ori pe saptamana.In schimb poti folosi crema cu protectie solara, asta e important oricand, iar pe perioada verii e obligatoriu.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mă spăl pe dinți și mă culc

| sierra1 a răspuns:

~ Sofi28 a întrebat:...ce rutina de seara aveti? Eu imi bag uneori picioarele intr-un lighean cu hidromasaj ~

1 când ai 60-70 de ani, e bine ce faci
2 ori e rutină ori e "uneori"

sănătate!

| Animeforlifee9921 explică (pentru sierra1):

Scuze ca îți zic, dar de ce aproape de fiecare dată îmi dai peste nas?
1. Nu, poți să îți faci masaj la picioare la orice varsta, chiar dacă am 14 ani asta nu înseamnă ca e musai să îmi fac la 60-70 de ani. Unde scrie ca trebuie să fii bătrân ca să faci asta? Frate mai vrea și omu' să își relaxeze picioarele.
2.mă refeream ca îmi bag picioarele uneori în ligheanul ăla, nu că fac doar uneori tot ce am scris acolo. Restul fac în fiecare seară. Am scris pe graba mna.

| sierra1 a răspuns (pentru Animeforlifee9921):

" Sofi28... Am scris pe graba mna."

Sofi mamă, când pui intrebarea, dă-ne date complete nu ne lăsa să ghicim dacă ești o babetă sau o adolescentă

| dullcat a răspuns (pentru Animeforlifee9921):

Asa raspunde ea, cam bitchy.:))

Sa stii ca si eu ador sa fac bai calde la picioare tot asa cu ulei esential, saptamanal.In prezent nu mai am, poate voi mai cumpara.Am folosit in alti ani de lavanda, ylang ylang, arbore de ceai si altele.Nu am hidromasaj, dar imi place sa masez eu bine cu o perie micuta. Aparent ajuta foarte mult la circulatie, iar unele informatii spun ca ajuta tot corpul, fiecare zona a talpii avand o conexiune cu organele. Se numeste reflexoterapie - https://www.komoder.ro/......stimulate/
Nu stiu cat e asa, insa simt o senzatie minunata de usurare si revigorare dupa masaj.
Iti recomand sa nu folosesti piatra ponce, e foarte dura pentru piele.Cel mai ok pentru a indeparta pielea moarta e tot o perie. Piatra ponce sau alte cele abrazive duc la bataturi fara o hidratare intensa dupa aceea.Mai si inlatura agresiv straturile de piele si bacteriile care le protejeaza.

Pentru fata imi fac de cateva ori pe saptamana un scrub usor cu faina de secara(fina), amestecata cu apa, apoi folosesc o crema simpla de hidratare. Uneori folosesc ceai pentru ten (musetel, galbenele, fructe etc; depinde de care imi fac de baut, mai las o lingurita si pentru ten).
Eu te sfatuiesc sa incepi sa folosesti creme de la 25 in sus, deoarece pana atunci nu ai nevoie, poate doar o data sau de doua ori pe saptamana.In schimb poti folosi crema cu protectie solara, asta e important oricand, iar pe perioada verii e obligatoriu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Beau ceva si citesc putin.