| anonim_4396 a întrebat:

Voua va place Satra B.E.N.Z? Si de ce?
Daca da, ce intelegeti prin muzica aia, eu nu am inteles un cuvant...

15 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Am dat de ei si tocmai ce am gasit o melodie care se numeste 'Bernabeu' si aveau toti tricourile lui Real,, deja simt ca iti schimbi parerea despre ei bwhahahahaha.
Nu am eu treaba cu prajeala ala de trupa

| Mayhem666 a răspuns:

Nu am ascultat nici macar o melodie de-a lor.

| vocea a răspuns:

Nici eu nu inteleg nimic din ce canta.

| Deaad a răspuns:

Imi place Killa Fonic din Satra.
Chiar o da bine pe unele piese.

Dar Satra B.E.N.Z. nu-mi place.

| Alexuţ02 a răspuns:

Salut, mie nu-mi plac absolut deloc, daca asta a ajuns muzica in ziua de azi.e grav, am ascultat Haarp Cord de cand s-a format, rămâne cea mai buna trupă din Romania de Rap zic eu, mai ales cand era si Dragonu'.

| Ionut621 a răspuns (pentru Alexuţ02):

Haarp Cord nu este cea mai buna trupa de rap, Parazitii este cea mai buna si cea care continua sa scoata muzica de calitate si cu mesaj. DragonuAK47 e intr-adevar un rapper de calitate, dar nu se compara cu Ombladon.
Respect Cheloo, Ombladon si Freakadadisk!

| Deaad a răspuns (pentru Ionut621):

Aici e vorba de gusturi.
Oamenii iti vor spune ca Bug Mafia e trupa mai buna decat Parazitii.

Iar dupa parerea mea, chiar de Ombladon e mai cunoscut si considerat mai "old-school" si mai monstru sacru al rapului romanesc, Dragonu il intrece cu usurinta.Si la complexitatea versurilor cu Specii si la flow si voce.
Adica asculta bucata lui Dragonu pe piesa asta:
https://www.youtube.com/watch?v=mo3YF4fEmR0

Parazitii tot raman preferatii mei din rapul romanesc, pentru ca, cu ei am crescut.

| Ionut621 a răspuns (pentru Deaad):

Ombladon are mai multe piese bune(toate, e o placere sa il asculti) decat Dragonu. Nu poti sa il compari pe Ombladon cu Dragonu, doar cu o melodie(cu toti avem zile bune...).
Dragonu e foarte bun, dar nu o sa il intreaca niciodata pe Ombladon.

| syd a răspuns:

Trupa mea preferata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te prind unele melodii daca le asculti.Mie sincer nu prea imi place, dar daca vrei sa intelegi ce canta uitate la versuri in timp ce merge muzica.
Am gasit eu o solutie. Bingo

| Ionut621 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu toate melodiile te prind, depinde si de instrumental. Daca suna bine melodia conteaza, mai versurile.
Parca au prune in gura :/

| anonim_4396 explică (pentru Ionut621):

Exact asta am zis si eu

| presus a răspuns:

Satra Benz - Trupa Degeaba.

| Desireღ a răspuns:

Șatra BENZ nu-mi place.
Îmi plac doar câteva melodii ale lui Killa Fonic.