| 23423423 a întrebat:

Salut, vreau o parere intre cele doua laptopuri va rog : Lenovo Thinkpad R500 si Dell Latitude E6500, care merita cumparat?

4 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu ai cum sa recomanzi Lenovo in detrimentul lui Dell. Indiferent de specificatii. Ca aspect amandoua sunt oribile. Insa thinkpad-ul zici ca e un laptop de acum 15 ani.

| 23423423 explică (pentru AlexanderAdrian):

De ce spui ca sunt oribile? Sunt de generatie mai veche intr-adevar dar sunt niste laptopuri business cu carcase din diverse aliaje de metale, nu plasticuri ce se gasesc acum pe piata.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru 23423423):

Carcasa nu te ajuta cu nimic, daca-l scapi jos de pe birou tot nasol e. Si nu sunt de acord nici cu generatia. Eu stiu foarte multe modele de HP din generatia veche de acum 10 ani si erau superbe. Astea sunt infioratoare, si butoanele si padurile, e strict o opinie legata de aspect. Daca tie iti plac....asta e oricum nu-ti recomand Lenovo.

| RAY a răspuns:

Dell Latitude E6500
Lenovo nu recomand la nimeni, eu macar stiu ce vorbesc