| anonim_4396 a întrebat:

Vreau raspunsuri serioase si realiste. De ce romanii nu avem noroc? Nu,nu ma refer la piesa lui CRBL. Ma refer ca na...pur si simplu daca te gandesti Romania niciodata nu a obtinut nimic,nu a facut vreodata lucruri pentru care sa fie recunoscuta pe plan international. Adica daca un strain asculta Romania se gandeste doar la Dracula,Hagi si Nadia Comaneci,cam atat. Si nu stiu,in sport de exemplu de multe ori ai nevoie si de putin noroc,ma rog in sport si in viata. Acum ma intreb, serios de ce romanii pur si simplu nu avem noroc? Astept multe raspunsuri. O sa dau funda cine imi da cele mai multe argumente.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt ca gandesc numai la rau, zic daca nu e bine o las balta pentru ca sant riscurile alea, nu fac aia pentru ca nu se poate nu nu. Romanii sant cam prosti si aia cu cap stiu ce inseamna sa fi optimist parasind tara pesimista facand ceva in viitorul lor

| OldSoul a răspuns:

Pentru ca "Norocul ti-l mai faci si cu mana ta".
Stii e genul ala de "Da Doamne sa castig la loto" dar tu nici nu ai pus bilet...

| pufulescu a răspuns:

Pentru ca romanii nu se revolta si nu pun mana pe par sa isi faca dreptate! Uita-te ce greve si batai cu Politia sunt in Franta acum, in 2016, din cauza modificarii legislatiei muncii. La noi s-au acceptat taierile de pensii si salarii cu capul plecat! Cum iti asterni asa dormi!

| UzOm a răspuns:

Fiindca am fost scutul Europei de-a lungul timpului. Poate daca eram si noi unde este Marea Britanie sau Spania, ne era mai bine.

PS: Nu-i tot una sa fi un stat intre trei (3) imperii!