| celmareinvata a întrebat:

Vreau sa va intreb si eu ceva. Mie imi plac foarte foarte mult urmatoarele materii la care am numai 10:Matematica, Fizica, Chimie. Iar cele care nu-mi plac sunt:Limba romana, engleza, franceza, religia, desenul, muzica.As vrea sa stiu de ce sunt eu asa si daca pot face ceva sa fiu mai bun si la aceste materii + ca mi-a iesit de abia 6 la romana.

2 răspunsuri:
| Ciprian a răspuns:

Poti invata mai mult. Nu poti fi bun la toate dar... poti incerca.

| Pisicuța a răspuns:

Poti sa incepi sa le studiezi mai mult.Nici mie nu imi placeau biologia si franceza si am inceput sa le studiez mai mult, le-am inteles si acum am numai 10 la astea.Motivul pentru care nu iti plac poate fi si acela ca nu le intelegi.