| Robbe a întrebat:

Salutare, am ales liceul economic profilul turism!
Este adevarat ca este o meserie platita? (Da)
Vreau sa stiu pe ce trebuie sa ma axez mai mult? Adica daca termin liceul si o sa fac turism prin tara sau alte tari de ce am nevoie?
Trebuie sa fac si o facultate?
Tatal meu zice ca este o meserie grea pentru ca trebuie sa stii toate limbile si istoria lor fiindca asta face un agent de turism...
Am ales bine profilul asta sau este o pierdere de timp?

Va rog raspundeti la toate intrebarile si dau funda plss!

1 răspuns:
| anka89 a răspuns:

Daca esti norocos\a o sa-ti gasesti servici, oricum trebuie sa faci facultate.Stiu ce trebuie sa faci am vb cu cinava care a lucrat in domeniu.Si da trebuie sa stii 3-4 limbi straine o sa ai mule ore de lucru nu ii neaparat sa stii vreo istorie o sa ai diferite carti sa citesti acolo unde trebuie sa mergi din timp.Si daca asta e profilul tau nu ii singurul servici pe care poti sa il obtii. Termina liceul si la facultate te mai gandesti ce vrei sa faci.Nu ii pierdere de timp eu la fel am terminat dar nu am facut facultate si am venit in grecia pe insula Creta sunt alte posibilitati si lucrez la un hotel la SPA(masaj, manichiura, pedichiura etc)si bani ffffff buni.asa ca termina liceul si mai vezi dupa aceea:*