| maryanshmen a întrebat:

Salutare am o placa de 2 gb in ram pe care pc-ul o citeste, dar cand se aprinde pc cand trebuie sa arate ca se incarca windowsul imi ramane imaginea neagra, inainte mergea, pana sa bag placa asta si inca 1 de 1 gb, alte placi imi merg. Oare trebuie reinstalat windowsu? dau fund si vot

1 răspuns:
| mikkhhell a răspuns:

Incearca sa o lasi singura doar pe cea de 2 gb bagata in prima priza de langa procesor, daca folosesti doua placi indicat este ca cele doua placi sa fie identice, ceea ce nu este cazul la tine ( una de 1 gb si una de 2 gb).