| VANQUISHER a întrebat:

Salutare,
As avea nevoie de un nick pentru "design". Lucrez in photoshop si nu stiu de ce tot schimb nick-urile. Nu ma pot hotari ce nick sa-mi aleg si am crezut ca ma puteti ajuta cu un nick frumos, nu lung, nu scurt, nu obscen, ceva potrivit, sau sa-mi spuneti cum as putea sa-l creez.

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Iti dau doar cateva exemple, iar tu poti continua pe aceeasi tema.

grayscale web design
softglow web design
sparkle web design
just art web design
patterns art web design

9 răspunsuri:
| Lumine a răspuns:

Buna!
Pai, te poti ghida dupa numele tau real sau dupa ce muzica asculti, dupa ce filme vizionezi, ce animale ai/sau ti-ai dori sa ai sau dupa personalitatea si nu in ultimul rand despre ceea ce iti place sa faci.

Succes!

| VANQUISHER explică (pentru Lumine):

Pai asa ceva incerc, dar parca nu-mi iese nimic.

| VANQUISHER explică (pentru Lumine):

Haideti cu propuneri, dau funda celui care e mai folositor.

| foxsilver a răspuns:

Asta depinde si pe ce segment de design lucrezi. Una e sa faci design vestimentar si alta e sa faci design auto, advertising, si lista poate continua.
Din pacate, nestiind pe ce segment lucrezi, nu pot sa-ti dau o idee, in ceea ce priveste un nick.Asa ca, tu singur va trebui sa te gandesti ce nick ti se potriveste.

| VANQUISHER explică (pentru foxsilver):

Imi place foarte mult web-designul big grin

| foxsilver a răspuns (pentru VANQUISHER):

Incearca sa faci asocieri si jocuri de cuvinte ce tin de photoshop, cum ar fi:layer, background, gaussian, pixeli, etc. Orice iti suna tie bine, eventual insotite de:web, design...
Daca ai fantezie in ceea ce priveste imaginile, vei gasi in final ceva care sa te multumeasca si in privinta unui nick.

| VANQUISHER explică (pentru foxsilver):

Ajuta-ma. nu reusesc nimic.
te rog.

| foxsilver a răspuns (pentru VANQUISHER):

Iti dau doar cateva exemple, iar tu poti continua pe aceeasi tema.

grayscale web design
softglow web design
sparkle web design
just art web design
patterns art web design

| VANQUISHER explică:

Haidetii maa, dau funda!

| Paşc_Alin_1993 a răspuns:

De ce nu poti sa-ti folosesti numele real? Designerii seriosi isi folosesc numele real in general. Ai putea sa-ti folosesti porecla.Ma gandesc ca ai una inca din copilarie, deci...Bafta!