| FoxyM a întrebat:

Cand ati simtit cel mai tare sentimentul de frica?

37 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Când era să mă înec și nu era nimeni în jur care m-ar fi putut salva. Aveam vreo 9 - 10 ani cred.

| FoxyM explică (pentru Bacemi):

Ar fi fost groaznic...

| Bacemi a răspuns (pentru FoxyM):

Puteam să o mierlesc încă de la 5 ani jumate. Am fost operat atunci de apendicită cu peritonită. Dacă nu mă duceau ai mei în seara aia la spital eram dus. Apoi odată era să dea o mașină peste mine. Am scăpat doar cu faptul că mi-a trecut cu roțile peste picior. Am făcut cunoștință cu moartea de mai multe ori.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bacemi):

AUch laughing. Ti/a facut praf degetele sau ce?

| Bacemi a răspuns (pentru anonim_4396):

Cam da. Eram printr-a doua. Fusesem cu părinții şi fratele la bunici. La întoarcere am mers înainte să ajungem mai repede. Fratele meu a țâșnit deodată să traverseze. M- am prins greu şi când am ajuns pe carosabil venea o mașină. Am ezitat înainte înapoi până nu m-a putut ocoli. Am ajuns acasă şi direct în pat sub pătură. Am stat așa toată ziua. S-au prins spre seară ai mei că e ceva ciudat că nu mă ridic din pat. Le-am zis că la un colț de stradă a venit un nene cu un căruț repede. Logic nu m-au crezut. Am stat în spital câteva săptămâni.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bacemi):

NAspa

| Bacemi a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred că am în același timp cea mai lame şi interesantă viață. La prima vedere sunt tip banal. Dar când încep să îmi aduc aminte chestii pregătește popcornul. Things are about tot get heavy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bacemi):

Bravo tie. La mine merge doar lame laughing.

| FoxyM explică (pentru Bacemi):

Si eu am avut peritonita, nu am sa uit furtunul acela din burta, si pe mine m-a lovit o masina, nu a fost chiar grav dar umărul meu a rupt oglinda masini acelui om care nu îi ajungea banda.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Lame folosesc si eu pentru automutilare, dar, frate, nu mai taie cum taiau.thinking
Cred ca o sa-mi iau un flex.

| RAY a răspuns:

De multe ori

| Freya1 a răspuns:

De multe ori pana in ziua de azi dar imi trece repede.Sufar de anxietate deci mi-e frica am senzatia de frica atat de des incat am inceput sa nu o mai remarc laughing

| OldSoul a răspuns:

Cand am fost luat cu un amic si o amica la sectie si perchezitionati, fiind suspecti ca am incerca sa o drogam pe aceea tipa.

(Imi era frica pentru ca aveam o seringa in rucsac la mine, si asta nu se pupa prea bine cu acuzatiile primite, bine ca nu au descoperit-o)

De frica le-am dat si un nume fals laughing

| J0B0MAT a răspuns:

Când i s-a făcut rău tatălui meu şi când era să îmi calce maşina câinele.

| Caro34 a răspuns:

Când m-am îndrăgostit pentru prima data cu adevărat!

| FoxyM explică (pentru Caro34):

laughingsi eu, la mine a fost foarte amuzant si inca imi aduc aminte su rad.

| Mieeez666 a răspuns:

Cand mi s-a blocat ceva in gat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum 3 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înafară de vreo 2-3 ori în viață când am fugit de tata să nu mă bată nu îmi amintesc să-mi mai fi fost frică şi de altceva.
Mna, bine, şi frică de examene dar asta tuturor ni se-ntâmplă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel ca Bacemi, era sa ma inec si eu. Bine ca stiam sa fac pluta si am stat asa pana au venit 2 fete si m/au adus la mal. Noroc cu ele ca de nu facea mama pomana de 7 ani acum cativa ani laughing.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Zilnic, am anxietate.

| WaterDrop a răspuns (pentru m1dn1gh7):

Asta da sad! Acel moment cand cineva ti se plange ca i`a fost frica sa nu pateasca ceva iar tie iti vine sa-l iei la bataie gandindu`te ca trebuie sa infrunti zilnic 10-15 frici doar ca sa ajungi pana la piata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru WaterDrop):

"gandindu`te ca trebuie sa infrunti zilnic 10-15 frici doar ca sa ajungi pana la piata." Frica de ce anume? Ca nu inteleg.

| m1dn1gh7 a răspuns (pentru WaterDrop):

Am patit si faza cu piata, cel mai terifiant e pe la frizer cand imi vine sa fug cu jumatate de cap tuns sau in alte momente cand nu pot parasi acel loc.

| WaterDrop a răspuns (pentru anonim_4396):

Este considerata o boala. Subconstientul tau ramane blocat in reflexul de "fugi" ca si in cazul in care chiar ar exista un pericol real.Persoanele cu asa ceva au o teama permanenta legata de anumite lucruri, chiar daca pentru restul pare nefondata.Intensitatea ei poate ajunge pana la punctul in care simti ca ramai fara aer, ametesti, lesini, etc. Unele cazuri se trateaza extrem de greu sau deloc, am cunoscut persoane care au trait cu ea si 30 de ani, nevindecate complet, doar cu ambitia de a le infrunta zilnic, iar si iar si iar.

| WaterDrop a răspuns (pentru m1dn1gh7):

Incearca sa numeri obiecte. Orice vezi in jurul tau, te uiti la fiecare si incepi sa le numeri "1, 2,3, 4, etc." ca sa-ti distraga atentia.Combina asta si cu o respiratie profunda si relaxata in partea abdominala, nu piept.Te va ajuta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru WaterDrop):

"nevindecate complet, doar cu ambitia de a le infrunta zilnic, iar si iar si iar." Nici nu vreau sa stiu cum ar fi sa traiesti cu asa ceva. Oameni de fier nu gluma.

| m1dn1gh7 a răspuns (pentru WaterDrop):

Multumesc! happy

| cyupaku a răspuns:

Niciodata

| Lzehxo a răspuns:

Cand a trebuit sa vorbesc in fata unui public...

| Supicadepui a răspuns:

De foarte multe ori. De ex, cand era sa pic intr-o prapastie sau cand era sa ma calce masina sau cand a sarit un greiere pe piciorul meu sau cand m-a izbit odata un val mare, de m-a adus la mal sau cand ma asculta o profa rea de fizica, nu pot alege o singura situatie.

| FoxyM explică (pentru Supicadepui):

Ai spus cumva greiere?

| Chernobyl a răspuns:

Cand mergeam la scoala si aveam ora cu cea mai rea profa.

| FoxyM explică (pentru Chernobyl):

Stiu sentimentul...doar ca la mine era profesor de matematică.

| Chernobyl a răspuns (pentru FoxyM):

La mine era profesoara de romana.

| SunsetAway a răspuns:

Oricand am timp sa reflectez asupra vietii.