| LordCristobal a întrebat:

Salutare comunitate!
Ce parere aveti despre Andrew Tate? Multi il considera un mentor in domeniul dezvoltarii personale sau financiar iar altii il considera un mascarici.
Eu am auzit de el prima data acum o luna, l-am urmarit putin si mi se pare un smecher ieftin si nu un exemplu de urmat.Dar in SUA multi il venereaza.
Recent a fost arestat in Romania pentru suspiciune de racolare de fete si viol.
Astept parerile voastre si cel mai bun raspuns primeste funda.

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Chiar e un mascarici, ca mai toti mascaricii 'antreprenori' care apar ca ciupercile dupa ploaie invadand retelele de socializare si dau lectii oamenilor de rand cum sa se imbogateasca...ei traind o viata luxoasa fake cu masini inchiriate, bani trasi la imprimanta dar ei scriu carti despre cum sa te imbogatesti, ce papagali! Din nefericire sunt o gramada fraieri care pun botul la asa ceva si le cumpara cartile, dar vorba aia, daca n-ar exista prostii oamenii bogati nu ar avea ce sa mai puna pe masa. Sunt curios cand se va prinde toata lumea ca investitiile in crypto nu te imbogatesc...cum nici pacanenelele sau pariurile sportive nu o fac, toate scamatoriile astea prind la oamenii saraci needucati, e exact ca la alba-neagra, te prefaci si arunci momeli ca lucrurile functioneaza doar ca sa atragi prostii in joc, lumea e atat de afundata in virtual incat nu mai pot face distinctia intre Instagram/Tik Tok si realitate. Nu exista metoda prin care sa te imbogatesti peste noapte, poate doar sa castigi lozul cel mare la loto dar nici asa, cu atat mai mult invenstitia in niste monede virtuale care au un curs instabil si scad mai mult decat cresc : ) ) ). Nu ar mai fi muncit nimeni daca astea functionau, eu vreau sa vad marii milionari si miliardari ai lumii comentand despre crypto si alte mizerii, evident ca nu isi vor pierde vremea cu nimicuri, ei fac bani pe bune cu afacerile pe care le au, pe ei n-ai sa vezi iesind in public invatand lumea cum se fac banii, in primul rand fiecare succes are propria reteta iar in al 2-lea rand nu vor concurenta, exista un procent destul de mic din populatia lumii care e cu adevarat bogata, pe cand cea mai mare parte a populatiei duce o viata decenta sau la limita existentei.
Cat despre faptul ca e acuzat de violuri, trafic de persoane, sper sa putrezeasca in puscarie, astfel de gunoaie n-au ce cauta in libertate.

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

E o carpa

| iulia0514 a răspuns:

Sincer e un bufon nimic mai mult!

| EliLeli a răspuns:

Gunoi.

| popescuhertz a răspuns:

Un măscărici.

| Anonim010010001 a răspuns:

Salut! Tot ce incearca el sa faca se numeste polarizare. Spune niste prostii si vorbeste si adevaruri in acelasi timp ca sa atraga toate masele de oameni sa se uite la el. Nimic nou sub soare, strategia asta se practica de foarte mult timp pe Twitter dar noi nu prea avem de unde sa stim fiindca nu multi romani folosesc Twitter cel putin eu de acolo am auzit despre chestia asta. Parerea mea este ca poti invata multe de la el dar trebuie sa fii foarte selectiv cu informatiile.