| bobby90 a întrebat:

Cum scapi cel mai repede de "mahmureala" big grin, funda!

Răspuns Câştigător
| carminaburana43 a răspuns:

*Sucuri de fructe proaspete indoite cu apa plata sau apa minerala, in cantitate de doua ori mai mare decat cea de alcool consumata.
*Biscuiti saratele si cateva linguri de miere -pentru a va usura greata si suc de rosii
sau bulion-pentru a va reface nivelul de potasiu di organism.
*Multi spun ca aspirina tamponata (efervescenta Alka Seltzer,
daca se poate) este o solutie buna in astfel de cazuri. Fii atent la
supradoza, pentru ca remediile impotriva durerilor (mahmurelii) contin
paracetamol. Iti alunga rapid tensiunea din cap, in timp ce
antiacidele rezolva problema durerii de stomac. Orice calmant este bun
(algocalmin, antinevralgic), fara insa ca acestea sa aiba vreun efect
in protejarea mucoasei stomacului.

| bobby90 explică (pentru carminaburana43):

Daca trebuie sa beau o cantitate de doua ori mai mare decat cea de alcool consumata, ar trebui sa beau jumate din sticlele de apa minerala existente Borsec laughing...Multumesc pentru raspuns.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vedeti ce se intimpla cind nu cereti ajutor si beti singuri?
Personal,beau foarte multa apa,maninc ceva, putin, si stau intins citeva minute apoi sint ca nou.La multi ani si mult noroc.