| criss8585 a întrebat:

Salutare. De ce unele licee organizează festivități de absolvire în care elevii poartă robe și chipiuri? De ce in unele licee nu se face așa ceva?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Unde nu se face, nu este obiceiul.

| Celcestietot a răspuns:

Salutare. In unele licee se organizeaza o astfel de festivitate de absolvire la indemnul elevilor, sa nu uitam ca ei pun banii impreuna pentru o sedinta foto si pentru inchirierea costumelor / costumului. In liceele in care nu are loc asa ceva, cel mai probabil este datorita lipsei interesului colectiv.