| bosculopulos a întrebat:

Salutare la toate lumea! Sunt un utilizator mai nou pe-aici si nu prea stiu tot...big grin. adica am vazut ca am primit niste puncte dupa cateva zile. ce-s cu ele? la ce ma ajuta? spuneti-mi mai multe va rog frumos.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, dupa ce dai un raspuns, punctele nu se calculeaza imediat la total, dureaza ceva pna iti vor fi calculate.De asemenea se dau puncte pentru raspunsurile castigatoare(funditele), se mai dau puncte si pentru vizite, dar si pentru voturile acordate raspunsurilor tale de catre utilizatorii TPU.Aceste puncte te ajuta sa ocupi un loc cat mai bun in clasamentwinking.

2 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Punctele nu te ajuta la nimic.De fiecare data cand respunzi la o intrebare ti se da puncte astfel se determina rank'ul tau pe site(vezi in profilul tau in partea dreapta sus). Raspunsurile tale pot fi catalogate drept folositoare, inteligente, nefolositoare, amuzante sau stupide.in functie de cum considera ceilalti. Daca persoana la care ai raspuns considera ca raspunsul tau e cel mai bun vei primi o fundita drept rasplata. Oricum nu uita, scopul site'ului e sa'i ajuti pe ceilalti iar daca ai o problema noi o sa incercam sa te ajutam.Bine ai venit happy

| Victoria a răspuns:

Punctele le primesti in functie de raspunsurile pe care le dai. Pentru un raspuns primesti 50 puncte, iar pentru un raspuns castigator 100 de puncte. Iti folosesc la ascensiunea in rang.