| anonim_4396 a întrebat:

Salutare! Ma puteți ajuta cu o informatie. Am expediat un colet cu ramburs (o rochie), acum m-a sunat destinatarul ca nu-i place rochia ca este o culoare mai deschisa decat in poze si vrea sa returneze coletul. Intrebarea este : eu sunt obligat sa accept returul? Si tot eu voi plati transportul?

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Ambele variante da.
Trebuia sa vorbesti cu el de fapt el a platit transportul dus acum trebuie sa aceepti sa platesti si tu transportul.

| sierra1 a răspuns:

1 rămâne la ințelegerea voastră
2 n-ar fi normal dacă omul văzuse pozele anterior