| PINKPERX2 a întrebat:

Salutare,

Nu stiu daca am facut bine deschizand acest thread dar vreau sa purtam o discutie cat se poate de serioasa si civilizata cu privire la tigani, tigani care pe zi ce trece se inmultesc tot mai mult, devin tot mai "in largul lor" iar aceste chestii afectandu-ne in cele din urma pe noi.

I-am lasat sa se inmulteasca, sa respire si sa vorbeasca. Le-am dat drept de vot, i-am tratat normal lasand la o parte toate chestiile ce tin de ura rasiala. In schimb, drept multumire nu stiu cum sa ne fure mai repede. Iti este frica sa mai mergi noaptea pe strada din cauza lor. Incet, incet devenim sclavi in propria noastra tara doar pentru simplul fapt ca noi am fost corecti cu ei.

Urasc tiganii, se poate considera ca sunt rasist. eu consider ca nu pot tolera persoanele ce-mi fura din buzunar si vor sa-mi ia beregata pentru simplu fapt ca am trecut prin fata lor.
Bulgarii au devenit minoritari la ei in tara si noi vom deveni la fel. Antonescu nu mai e!

Astept persoane ce pot dezbate acest subiect cu un gram de creier si constiinta, cei ce nu-si pot exprima opinia intr-un mod civilizat sunt rugati in mod expres sa nu apese butonul de replica.

5 răspunsuri:
| mami a răspuns:

ai perfecta dreptate in ceea ce scrii
dar- avand in vedere ca toate natziile au uscaturile lor, ar trebui sa vedem ca toate natziile au hotzii si criminalii lor
pentru asta este politie justitie si preotzime

ai dreptate - se inmultzesc- este normal ca primesc pentru fiecare nastere bani si 200 lei lunar pana la implinirea varstei copilului de 2 ani

din banii acestia traieste familia ca alte venituri nu au
nu ai mai obliga nimeni sa munceasca iar cei care ar dori sa munceasca ori nu au scoala ori nu gasesc loc de munca

| KaterinkaBoy a răspuns:

Nu-i pun pe toti intr-o oala doar ca am o lista neagra care contine atat ramani da si o gramada de tigani. Daca i-ar impusca cineva pe astia eu nu as pleda impotriva celui ce a apasat pe tragaci fiindca unii oameni sunt prea prosti/nesimtiti/aroganti ca sa traiasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e. Nu ai facut bine. Am amici tigani si chiar un prieten foarte bun care e tigan.
Iti zic eu ca sunt tigani care sunt mult mai buni decat multi dintre romani. Nu trebuie sa ii pui pe toti in aceeasi oala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sa ii extermini si cred ca cel mai corect e sa incerci sa ii ajuti sa evolueze, dar e un proces foarte anevoios...

| Juleuuss a răspuns:

Eu nu că îi urăsc, numai că mi.e scârbă de oamenii care nu fac nimic pentru o viață mai bună.