| ionut235 a întrebat:

Salutare,pe ce dată vă ajung facturile de la e.on de electricitate(lumină) la domiciliu?

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

In cutia poștală, nu prea mai vin.
Eu le primesc in format electronic, prin email, in data de 11 a fiecărei luni (Electrica) și in fiecare zi de 14 a lunii se emite factura E-On.
Fă-ți câte un cont pentru fiecare și măcar știi că ești la curent cu sumele pe care le datorezi. Și din contul tău, poți opta și pentru plata online (dacă preferi, nu te obligă nimeni, dar e mult mai lejeră). Eu plătesc toate facturile online, încă de câțiva ani.

MY Electrica:
https://www.youtube.com/watch?v=-nO1dmdJhnY

Iar pentru factura de gaz, fă-ți cont pe E.ON Myline.

Când te inregistrezi, să iti pregătesti din timp câte o factură din fiecare (chiar dacă nu sunt actuale), fiindcă iti vor cere să completezi câteva date de acolo (sucursala, codul de client etc)

| Yuoia a răspuns:

De vreo trei luni vin foarte haotic.
Dar si daca ar veni normal, nu se poate sa vina la toata lumea odata. Citirile se fac in timp. La fel si distributia facturilor de catre firmele cu care au contracte.