| ioanacoruga4567 a întrebat:

Salutare! Sunt curioasa ce parere au persoanele de aici, de pe TPU, despre subiectul Buhnici. Stiu ca s-a vorbit zilele astea doar despre asta, dar ma gandesc daca am eu vreo problema sau ceva laughing Am tot vazut zilele astea multe postari despre feminism cum n-am vazut niciodata sincer. Si nu sunt de acord sub nicio forma cu ce a zis Buhnici, nu a fost ok, dar totusi mi s-a parut mult prea exagerata reactia oamenilor si faptul ca i-au acordat foarte multa atentie, in special femeile. Si au facut asta postandu-si vergeturile, celulita si spunand ca se mandresc cu ele, facand postări despre faptul ca trebuie sa ne iubim corpurile, ca Buhnici e un pedofil pentru faza cu minora si multe altele. Mie personal mi s-au parut comportamentele astea extrem de superficiale si zic asta deoarece cu cateva zile inainte era mâncărimea aia tipică dintre fete, pentru ca sa fiu sincera, mi se pare ca majoritatea fetelor (nu toate) sunt extrem de rautacioase, de invidioase pe alte fete, barfitoare si daca ar fi sa compar fetele cu felul in care sunt baietii ar fi o diferenta considerabila. Mi-am exprimat si eu opinia pe Facebook despre asta subliniind si faptul ca prin toate criticile aduse lui Buhnici lumea nu face altceva decat sa ii faca reclama si ca persoanele care s-au ofensat cumva s-au simțit complexate si am primit comentarii rautacioase de la foarte multi (chiar si baieti) si asta m-a facut sa cred ca poate am totusi o gandire gresita... De asta va intreb si eu pe voi, ce parere aveti despre ce a zis? Credeti ca trebuia sa fie chiar atat de bagat in seama acest om?

19 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

S-au spus destule pe aici, asa ca vin si eu doar cu o completare umoristica, facand haz de necaz :))

https://www.youtube.com/watch?v=BfSzSNkkWPU

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Deci pe undeva, suntem de acord ca: Buhnici a dat-o foarte prost, dar subiectul ar trebui sa ia sfarsit.
De acord cu tine, chiar nu aveam nevoie de postari "feministe" si vergeturi facute publice.
Partea buna din tot circul este ca Buhnici probabil va scadea in imagine, pana la nivelul lui real.

| Drimmero a răspuns:

O sa fiu cat mai sincer si direct pe subiect. Am vazut declaratia lui de vreo 2 ori, am citit comentariile de pe retelele de socializare si am observat anumite lucruri pe care vreau sa le semnalizez, am tras o concluzie.
El a zis unele lucruri care nu trebuiau zise, faza cu minora de exemplu, in loc sa zica de nevasta-sa ca arata ca o tanara a zis minora, cuvantul asta a atras atentia de la subiectul principal si l-a transformat p-asta sa fie o metoda de atac mai mare la persoana lui. El clar era beat sau fumat, l-a luat gura pe dinainte zicand declaratiile astea, presa pentru rating cate nu face.
Concluziile mele sunt asa:
1. Declaratia lui nu ar fi fost atat de scandaloasa daca avea grija cum sa isi aleaga cuvintele dar cand esti sub influenta alcoolului sau a drogurilor nu mai esti tu 100%.
2. Lumea e foarte ipocrita in general, s-au trezit toti empaticii sau toate empaticele sa il critice pentru a ca zis de grase, s-au atacat foarte multe femei desi el a zis doar ca unele nu arata bine, nu a atacat TOATA rasa feminina, dar au sarit majoritatea pe el cu prostii de genul ca ar fi misogin. Lumea e ipocrita pentru ca zi de zi se judeca unii pe altii dupa felul in care arata, eu personal am auzit atat femei cat si barbati care barfesc despre x si y ca nu arata bine, ca e gras/a, urat/a si fel de fel de defecte fizice vizibile, dar e mai usor sa faci pe empaticul din cand in cand, e ca si cum tot anul esti un jeg de om si de Craciun brusc devii bun ca doar e Craciunul... ipocrizie, bleah! Foarte multe femei au atacat-o pe nevasta-sa, stau si ma intreb... oare adevarul a fost atat de suparator? A fost oarecum un 'razboi' indirect la nivel declarativ intre sexe, stau si ma intreb, empaticele astea cand Dana Budeanu trolla si facea cu ou si otet toata rasa masculina pana acum ceva timp, din fatalai nu scotea pe niciunul nu o acuzau niciuna de misandrism cum il acuzau pe Buhnici de misoginism, trage arbitrul doar intr-o singura directie : ) ).
3. Societatea actuala a devenit foarte, foarte, foarte sensibila, se ofenseaza din nimic sau din chestii minore, uneori stai si te intrebi daca noi chiar ne tragem din daci, romani, vikingi si alte popoare luptatoare cand multi devin panselute plangacioase cand aud anumite cuvinte, in ziua de azi nu mai ai voie sa zici un cuvant la adresa femeilor, lgbt sau negrilor, nici macar o gluma ca imediat esti acuzat ca esti misogin, homofob/lgbtfob/rasist, nu am nimic cu vreo categorie de genul, sa nu se inteleaga gresit, dar in unele tari poti infunda chiar puscaria ceea ce mi se pare un cretinism colosal, in ziua de azi daca esti barbat heterosexual alb inseamna ca esti un intrus, sper sa nu se ajunga acolo ca daca s-a ajuns aici atunci propun sa fie oprita planeta...eu unul vreau sa cobor ca m-a luat ameteala.
4. Grasele sunt naspa, chiar si multe femei au confirmat ca adevarul doare in comentarii.

| Freya1 a răspuns:

Greșim și noi ca ii dam atâta importanta într-adevăr.Doar ca felul în care sa exprimat și a jignit te revolta.
Dacă era un om cu capul pe umeri putea sa evite subiectul femei, mai ales ca este căsătorit și cu copii acasă.Dar dacă și soția lui e la fel de retardata și accepta rahaturile lui merita unul pe altul.
Pe urma dacă tot se vorbea despre asta, putea el sa specifice ca ii plac femeile ce arata în N mod și nimeni nu avea treaba lui, ca nu ne păsa.
În fine, concluzia e ca a demonstrat cât e de prost și de obsedat sexual.Se va încheia și chestia asta pana la urma, și treptat poate o sa ne obișnuim sa nu mai facem "vedete" toate nulitățile.

| OldSoul a răspuns:

Eu personal nu as arunca cu noroi in el pentru acele declaratii.
Este un reportaj TV, nu avem intreg contextul la dispozitie.
Iar acel simplu titul pe care il vezi prima data, e pus in asa scop incat sa starneasca o oarecare intriga, si putintica revolta in subconstient.
Personal mi se pare ca, chiar asta s-a vrut cu acel reportaj, sa starneasca cumva indignare, ca deh, sa faca si ei vizualizari si altele, vorba aia, poate poate iau reporterii o prima la salariu. laughing
In mod normal poate l-as blama si eu, dar la un moment dat in reportaj pe la inceputul "nemultumirilor" a spus o chestie interesanta "daca ati da pe salitata cat dati pe tatuaje, toti am fi mai fericiti".
Mie asta mi-a ramas in minte, dar se pare ca multe persoane au omis acest mic detaliu, probabil din idignare pentru restul afirmatiilor...
In opinia mea, cred ca asta a fost punctul de plecare (tatuaje vs celulita) a discutiei, doar ca probabil au fost declaratiile aranjate in asa fel incat sa porneasca aceasta controversa.
Consider ca daca luam in calcul acest detaliu, declaratiile facute de el, nu ar fi chiar asa de aberante cum ar spune altii.
Daca spune cineva ca ala, sau aia, are corpul plin de tatuaje dar ii lipsesc dintii in gura, s-ar simtii cineva jignit? Nu, probabil din contra i-ar da dreptate.
Asa ar fi trebuit sa fie si aici.
Trebuia sa fie ceva constructiv... Dar nu s-a nimerit laughing
Si cam asta se intampla cand unele persoane se simt complexate de anumite chestii, pur si simplu ajung sa o ia de multe ori prea personal cand nu este cazul.
Iar lumea stim cum e... E rautacioasa, in mai ales cand e vorba de o persoana cunoscuta la mijloc.
Am auzit unele discutii in social media, ca vai, mamele au vergeturi dupa sarcina... Ok, dar declaratiile alea sunt la un festival, nu cred ca merg mamele cu copiii la festival... De ce s-a ajuns cu discutia tocmai acolo?
Cam asta-mi da mie cu virgula...
El s-a referit la o anumita categorie de fete/femei, dar nu multi au inteles asta...

| Drimmero a răspuns (pentru OldSoul):

Presa si in general jurnalistii sunt niste prostituate politic, la smecheri sau oamenii care au influenta politica de multe ori le taie din declaratii, nu arata tot, pe timp de campanii nu arata mizeriile pe care le fac politicienii dar se intituleaza ''presa libera'', insa cand e vorba de senzational si tendintios despre oricine altcineva imediat isi schimba pozitia.

| Brizbriz a răspuns (pentru OldSoul):

"acum 10 ore | OldSoul a răspuns:
Eu personal nu as arunca cu noroi in el pentru acele declaratii.
Este un reportaj TV, nu avem intreg contextul la dispozitie."

SERIOS?!?
ce o sa scriu in continuare am vazut cu eu insumi, cu ochisorii mei mici si porcini in direct la proteve, deci AM TOT CONTEXTUL LA DISPOZITIE:

nu vreau sa ma bucur de necazul altuia, dar buhnici e o POTAIE PROASTA care isi cam merita soarta

auzi, declaratie in direct, la proteve:

UNIX-ul din spatele macos-ului/ios-ului si Linux-ul sunt EXACT ACELASI LUCRU

ca ambele sunt unix-uri, ala de la Apple e un BSD modificat serios de Apple numit Darwin, nu inseamna ca poti sa spui ca merele si perele sunt exact acelasi lucru pentru ca ambele sunt fructe din aceeasi categorie
chestia ZGARIE serios inteligenta unuia care stie ce e aia
iar asta venind de la unul care prezenta IT la proteve de vreo 2 ani, din care reiese ca nu avea nici in clin nici pe maneca, ABSOLUT DELOC, cu tehnologia

iar acum se pare ("se pare" ca doar nu avem tot "contextul", nu?) ca si in viata reala e la fel de pe dinafara si nu are nici o treaba cu realitatea

pe scurt, buhnici, MOAMA CE PEAFARIST big grin

| OldSoul a răspuns (pentru Brizbriz):

Nu stiu ce ai scris tu aici, dar nu are nicio legatura cu intrebarea...

| Brizbriz a răspuns (pentru OldSoul):

"acum 11 ore | OldSoul a răspuns (pentru Brizbriz):
Nu stiu ce ai scris tu aici, dar nu are nicio legatura cu intrebarea..."

deci, nu numai ca mananci rahat "politic corect" dar nu ai nici pic de coerenta mentala si nu intelegi concepte simple, de gen:
buhnici era de rahat cu mult inainte de a avea tu ocazia sa spui "nu avem tot contextul"

nu imi spune, iti place de IMBECILUL ala?!?

TURN THE POWER ON DUDE!

| OldSoul a răspuns (pentru Brizbriz):

Coerenta mintala?
Fratioare, tu te auzi?
Stii ceva despre cum sa-ti exprimi punctele de vedere?
Stii cumva cum sa porti o discutie bazata pe respect?
Daca vrei sa porti o discutie cu o persoana cu o referire la un anumit subiect ar trebui sa-ti tii frustrarile acasa.
Daca esti de o alta parere poti sa tii-o exprimi frumos.
Daca persoana respectiva e de aceeasi parere cu tine, e bine, daca nu tot bine.
Iar ca sa intelegi si tu...
Intrebarea asta nu este despre ce facea Buhnici acum sau cativa ani intainte, este vorba strict de contextul acelor declaratii mediatizate.
Daca tu ai o parere despre el, bravo tie, mie personal nu-mi pasa, nici de-i buna, nici de-i rea.
Invata sa ramai pe topic, invata sa privesti o situatia dintr-un mod impartial, invata sa vorbesti fara replici de genu "mananci rahat" ca nu esti la taica-tu pe tarla ca sa-ti acceptam noi tie deviatile astea... Asta daca vrei sa porti o discutie cu unele persoane pe aici.
Mie mi-ai lasat deja de inteles unde iti e locul... La utilizatori ignorati.

| Dismally a răspuns:

Nu stiu cine este dar m-am impedicat si eu de filmulet ieri. Ce parere sa am, nu a facut un lucru grav, a fost doar taran. De ce ar trebuie sa ne pese de parerile unui taran?

| VoidEternal a răspuns:

S-a întâmplat ce se întâmplă de obicei. Presa a profitat și a escaladat situația la înălțimi amețitoare, când de fapt sunt doar vorbele unui tip beat.
Reacțiile sunt extrem de exagerate raportate la "severitatea" evenimentului. Până la urmă fiecare e liber sa aibă niste preferințe. Daca eu aș spune că sunt atras doar de persoanele cu ochii căprui nu cred că aș fi linșat in public.

| CostinAlamariu a răspuns:

Tot interviul ala a fost un shitfest de la un cap la altul. Buhnici a aratat ce persoana jegoasă este. Dar și lumea care s-a ofensat a aratat cat de superficiala este deoarece din tot interviul ala faza cu vergeturile a fost cea mai inofensiva. A zis si a facut lucruri mult mai grave pe care ofensatii de servici le-au ignorat cu desavarsire si s-au concentrat pe blestematele de vergeturi.

| Brizbriz a răspuns:

"acum 19 ore | OldSoul a răspuns (pentru Brizbriz):
Coerenta mintala?
Fratioare, tu te auzi?
Stii ceva despre cum sa-ti exprimi punctele de vedere?
Stii cumva cum sa porti o discutie bazata pe respect?"

lul, nu prea as avea curaj sa spun asta, dupa ce EVIDENT abia acum ai citit ce am scris... respectul e in ambele sensuri

| MskDesign a răspuns:

Prea mult GOSSIP strica! Viata privata trebuie respectata, indiferent de persoana!

| haileewatson a răspuns:

Comentariile lui au fost de tot rahat-ul, plus faza cu sotia lui "am corupt-o ca pe o minora" / "sunt norocos ca arata ca o minora". Aia statea langa el si radea ca proasta. Ei au si o fetita! Misoginism si prostie. Ar fi bine sa scape de burta aia si tatele lasate si abia dupa sa comenteze de cum arata altii laughing Normal ca oamenii s-au revoltat fiindca el este o persoana atat de publica si cu putere de influenta. Ideea e ca omul e atat de arogant incat nici macar nu si-a cerut scuze, sau macar sa zica "Ba, intr-adevar, eram baut si am comentat aiurea, nu trebuia sa o fac" dar nici macar asta nu a fost in stare. Nici el nici sotia lui care acum cativa ani facea poze la femei pe plaja si le posta pe Facebook spunand ca sunt "balene". Pana si BCR a incheiat colaborarea cu el fiindca nu a vrut sa-si asume nimic sau sa-si retraga comentariile.

| Andrei0003 a răspuns:

Lumea e supărată și pentru că a zis niște lucruri scârboase pentru imaginea și influența lui. De faza cu minora nu mai zic, după și-a rotit nevasta ca pe o carne de șaorma, ca le un obiect. Deși a zis cu gura lui că vrea să vadă buci și țâțe, în loc să se scuze a început să bage tot felul de vrăjeli că e a zis astea pentru o,, cauză nobilă" să tragă un,, semnal de alarmă " cu privire la sedentarism și obezitate ( deși vergeturile nu au nici o legătură cu lucrurile astea), adică a încercat să ne ia nivelul de inteligență la mișto așa evident.

| Cristi9997 a răspuns:

S-a facut atata zarva din asta. Deoarece a spus purul adevar iar adevarul supara omul deoarece este de-a dreptul dezgustator pentru multe persoane sa auda ca un barbat de varsta lui ii plac si este atras de minorele.

Ca persoana publica nu poti spune adevarul deoarece doare si lumea iti sare in cap mai ales daca incluzi subiecte sensibile cum ar fi pedofilia/te iei de LGBT sau faci propaganda religioasa/ politica etc. cati nu si-au pierdut canalele de YouTube si multe altele doar pentru ca au intrat in chestii controversate.
Nu poti atinge nici pe internet anumite subiecte deoarece primesti imediat ban pe anumite site-uri. I-a exemplu astia mi-au suspendat de 5 ori contul in 6 luni deoarece am zis ca sunt atras de copile.

Răspuns utilizator avertizat