| Andreeas_Andreeas_1997 a întrebat:

Am 18 ani, am luat bac ul și as vrea sa plec in străinătate la munca.as merge cu o firma de recrutare care nu cere niciun fel de avans, dar nu știu dacă sa am încredere sau nu în ele. Cum ar fi cel mai bine sa plec? Nu vreau să plec așa de capul meu

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Gandeste-te mai intai unde si apoi cum.
Eu zic Anglia sau Germania.
Inainte sa optezi pentru o firma de recrutat, intereseaza-te bine de ei.
Si gandeste-te si in ce domeniu vrei.
Faza e ca daca nu risti nu castigi.
Si cei mai buni prieteni(in caz de ai cunostinte pe afara) poate sa-ti faca figuri.
Asa ca, gandeste-te bine.
Am prieteni care au plecat prin firme si o duc bine.
Asta e un caz fericit.
Am vazut pe la televizor multi care au luat teapa de la firme de genu.
Acum tu decizi...
Succes!

| Freya1 a răspuns:

Nu merge niciodata fara sa stii sigur poate nu rezisti la munca titanica poate nu iti ofera o cazare buna si te fraiereste si la bani.Du-te cu cineva care a mai fost si care poate sa iti garanteze ca ai unde sa dormi si ce sa mananci fi foarte atent la ce semnezi nu semna daca nu intelegi si alege o munca pe care esti sigur ca poti sa o faci.Nu te duce niciodata fara bani la tine ca daca e ceva neanregula sa te poti intoarce

Răspuns utilizator avertizat