| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de puțin ajutor din partea voastră și v-aș fi tare recunoscător dacă m-ați putea ajuta! Treaba e că peste 2 luni se fac admiterile la facultate și aș vrea să știu în funcție de ce criterii să aleg facultatea, cum ar trebui să mi-o aleg, care sunt principalele aspecte când vine vorba de o facultate... Știți voi chestii de genul ăsta! Vă mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| SandraEve a răspuns:

Zic sa te gandesti foarte bine. Alege o facultate care sa iti placa. Asta este ceeelll mai important. Stiu persoane care au renuntat in primul an si s au inscris in anul urmator la cu totul asta. N as vrea sa pierzi un an degeaba. Si eu am facut in liceu profil pedagogic, iar facultatea este bazata pe mate. Deci n au nicio treaba una cu alra ai mi-a fost foarte greu sa recuperez si sa acopar lipsurile.
Te sfatuiesc sa ai grija ce alegi
Succes!