| alooooooooooo1111 a întrebat:

Am o problema foarte mare de cand m-am nascut cred laughing, sunt "BANTUIT" de frica imi este frica de orice aproape... sad

imi e frica sa dau cu pumnu, imi e frica sa vorbesc cu o fata din cauza ca poate o dau in bara si ma fac de ras, imi este frica sa fac ce vreau eu din cauza ca o voi da in bara si o sa agravez problema mai rau si tot asa.

Mereu mi-a placut sa fiu un om cinstit si sa fiu direct, dar aici intervine iar frica imi este frica sa spun lucrurilor pe fata deoarece ma gandesc ca oamenii s-ar supara daca le-as zice-o in fata pana la urma imi e frica sa joc si un joc sau sa vad un film de groaza singur noaptea... nici mi-e nu-mi vine sa cred sad

Mi-as dori sa numai am frica asta dar nu o pot depasi

Inainte sa fac ceva parca as avea 2 voci care fiecare imi spune cate o parere: nu fa asta pentru ca nu va iesi bine si cealalta daca faci asta va iesi bine big grin. Eu parca nu imi pot controla corpu simt ca corpul meu este controlat de altcineva (nu-s posedat) laughing pur si simplu incerc sa-mi inving teama dar nu reusesc incerc sa fiu optimist mereu si nu reusesc.

Pana la varsta mea (17 ani) am dat un singur pumn si m-am simtit bine ma simteam "barbat" cand am lovit prima oara o persoana simteam ca ma pot baza pe mine, dar va dati seama daca decat o singura data am lovit s-a dus sentimentul acela...

Am avut multe sanse sa ma iau la bataie cu alti baieti dar am ocolit mereu la fel si la fete cand eram cu 2-3 ani mai mic aveam succes mai mult la fete pentru ca nu ma gandeam inainte "ca voi gresi sau ca o voi da in bara" acum numai pot face asta si c-am duc lipsa de "iubire" ceea ce eu imi doresc foarte mult poate si de aia duc lipsa din cauza ca imi doresc prea mult (asta cred eu).

Pana la urma ce o sa fac?

Voi ce imi sugerati sa fac? va rog frumos raspundeti-mi

ma simt ca si cum as fi controlat de altcineva vreau sa fiu eu "seful".

3 răspunsuri:
| Crazy80 a răspuns:

Cred că cineva în trecutul tău te-a umilit sau jignit cu ceva sau ți-a reproșat ceva.Iar acum ai acea frică că poți să mai primești reproșuri.Eu îți dau doar un sfat : Ai încredere în tine și în persoana ta!

| alooooooooooo1111 explică (pentru Crazy80):

Cum fac sa-mi repacat increderea? happy

| Crazy80 a răspuns (pentru alooooooooooo1111):

La psiholog cu tine big grin