| rateu a întrebat:

Am si eu niste intrebari legate de Academia de Politie din Bucuresti.1)Acolo iesi direct ofiter? 2)Dupa ce termini Academia te pune sa te plimbi pe strazi sau lucrezi la birou? 3)Politistii de la rutiera sunt subofiteri? 4)Care sunt salariile dupa ce termini Academia? Ofer Funda.

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

1. Poti sa iesi ofiter sau subofiter in functie de unde dai. 2. Daca esti ofiter lucrezi mai mult la birou. 3. Sunt si subofiteri la rutiera, si ofiteri si agenti. 4. De salarii nu stiu nimic. Dar banuiesc ca sunt in functie de sectie, grad si vechime.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista directori in armata, acolo sunt ofiteri si subofiteri, toti au grade militare doar!