| LordCristobal a întrebat:

Salutare TPU!
Este sănătos/recomandat sa mănânci dimineață în mod regulat conserve de peste?
Mie unul îmi place mănânc dimineață conserve de pește dar unii mi-au zis că atunci când mănânci conserve de peste dimineață e că și cum ai da un soc stomacului.
Când zic conserve de peste mă refer la toate tipurile(ton, hering etc)
As vrea sa aud mai multe păreri.

Răspuns Câştigător
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mănâncă liniștit laughing și eu mănânc salate cu pește sau fritata/sandviș cu ton afumat dimineața destul de des și sunt sănătoasă. N-am auzit niciodată așa ceva și mi se pare chiar un mic dejun ok. Poate ăia își imaginează că înghiți tot uleiul ăla?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că și cum ai da un soc stomacului. Pe ce bază? Zero.

| ReddY25 a răspuns:

Nu cred că e mare pericol