| SasaSasa2000 a întrebat:

Salutare TPU, m-am săturat să merg pe jos, am o trotineta de la Xiaomi, dar când merg la deal urcă cam greu...la vale în schimb nu e problemă, in fine.
Vreau să îmi iau ori un ATV ori o motocicleta, voi care ați alege? De ce?
Am nevoie de permis?
Că eu chiar as vrea fără permis.

4 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Scuter electric. Sunt unele cu viteza limitată la 25 km/h (fără permis) și cu o autonomie de 40-50 km.

| SasaSasa2000 explică (pentru Hammurabi):

Și Carei diferența?, că trotineta mea Xiaomi Mi scooter esential are specificați asemănătoare la viteză și la distanță.

| Hammurabi a răspuns (pentru SasaSasa2000):

Diferența e că dacă viteza maximă nu e de max. 25 km/h și e mai mare, vei avea nevoie de permis.
Trotineta ta are max. 20 km/h în specificații.
Dacă găsești un ATV sau o motocicletă cu max. 25 km/h e ok. Dar e puțin probabil să găsești așa ceva.

| 1997onur a răspuns:

Bicicleta este cea mai tare.