| Andreeas_Andreeas_1997 a întrebat:

Vreau sa încep facultate de kimioterapie si sa plec in America cu profesia de kimioterapeut.ce părere aveți? Știu ca este greu de unul singur, dar sunt dispus sa ma sacrific

9 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Ce naiba e aia?

| BaiatCuSentimente1 a răspuns:

Hey!
Este o meserie care mie imi place foarte mult, eu fac atletism de performanta si a trebuit sa invat putina kimioterapie
Mult succes!
Bafta!

| Kaℓi a răspuns (pentru BaiatCuSentimente1):

Hey!
Care e legatura intre atletism si "kimioterapie"?

| Andreeas_Andreeas_1997 explică (pentru Kaℓi):

Adică maseur

| Darkmagic a răspuns (pentru Kaℓi):

Cu "K" se scrie "Kinetoterapie", si asta se foloseste cum a spus si userul BcS preponderent in sport si recuperare.
Andreeas_Andreeas_1997 se refera la "Chimioterapie", doar ca nu stie. happy
Nici cu prima, nici cu a doua, nu ajunge in SUA.
Mai clar pentru el:
Astia s-au sters... unde se chinuie amarnic sa se stearga Yasmin cu unghiile ei false, cu trei dintre diplomele mele din Ro si a trebuit sa o iau "da capo", ca sa-mi permit sa stau pe TPU si sa raspund unora care cred ca ajung "afara", cu facultatea de...bronhopneumonie.

| Kaℓi a răspuns (pentru Andreeas_Andreeas_1997):

Esti sigur?

| Kaℓi a răspuns (pentru Andreeas_Andreeas_1997):

Kimioterapie nu exista.

Chimioterapie, da, si inseamna tratamentul cancerului cu citostatice, care sunt niste medicamente sintetizate chimic ce distrug celulele canceroase fara a afecta organismul.

Si mai exista kinetoterapie, care inseamna terapia prin miscare, prin programe de exercitii (si masaj, daca vrei) menite sa restabileasca tonusul muscular, functionarea optima a organismului, sau recuperare post traumatica, sportiva etc.

| Andreeas_Andreeas_1997 explică (pentru Darkmagic):

Eu cred ca am scris cu,, k" daca ma uit mai bine.eu nu vreau sa plec in afara ca in afara pleacă majoritatea oamenilor si fără studii.ce facultate crezi ca ma va ajuta sa primesc viza?

| Kaℓi a răspuns (pentru Darkmagic):

Da, multumesc happy