| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor, am o problema si am nevoie de ajutorul vostru.Am aproape 20 de ani nu am avut nici un iubit pina acum si nu inteleg de ce? da desigur sunt eu timida nici urita nu sunt nici frumoasa nu sunt. Dar ce sa fac? De fiecare data cind ma indragostesc aflu ca baiatului ii place de alta si stiu ca ea ii va da mai multa fericire decit mine si il uit. Ajutati-ma!

4 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Tu vezi ce spui? Vasazica te indragostesti de cineva care are pe alta, stii -adica crezi, ca n-ai de unde sa stii-ca aceea ii va da mai multa fericire decat tine si, pus si simplu il uiti.Si tu numesti toate astea dragoste? Esti o fata tanara, obisnuita si timida pe deasupra ceea ce da farmec unei fete in lumea fara pudoare in care traim.Fii linistita, ceea ce ai trait pana acum n-a fost dragoste ci dorinta ta de a iubi.Ai rabdare, cel ce-ti este destinat va veni si atunci vei sti fara ca nimeni sa ti-o spuna ca baiatului aceluia fix de tine ii va placea, in tine isi va gasi el fericirea si tu nu-l vei uita niciodata.Sunt sigura ca vorba aceea inteleapta care spune ca :"Ce-i al tau e pus deoparte"este adevarata.Mult noroc.

| bogdand a răspuns:

Nu te indragostesti de cine trebuie.Nu te lasa luata de val, de moda, ca sa te indragostesti numai de smecherasi.Nu e o mare problema ca nu ai fost cu nimeni pana acum. Fiecare are drumul lui in viata. O sa cunosti un baiat care cu timpul o sa iti placa.Incearca si tu sa te imprietenesti cu unul mai modest un pic, nu cu un figurant, sau un fitos. Iar la partea cu fericirea gresesti total. Nu ai de unde sa stii ce si cine face pe fiecare fericit.HAi capul sus si alege cu inima dar si cu capul. Ti-am zis, baieti mai modesti, mai timizi. O sa vezi ca am dreptate.

| DrViorel a răspuns:

Buna! In primul rand, intreaba-te daca aitimp de un iubit si daca chiar iti doresti unul, caci multi clienti isi pun aceasta intrebare, dar apoi punandu-le anumite intrebari ajung la concluzia ca ei nici macar nu pot avea o relatie si nici nu isi doresc, doar ca vad la alte persoane si simt nevoia biologica de un partener. Daca ai nevoie cu adevarat, atunci renunta la timiditate, nu te va duce nicaieri, fi dulce simpatica si spune omului in fata cea ce simti despre el nu astepta sa iti spuna el ca te place, iar daca nu iti va spune nu te simti descurajata pe pamant sunt peste 3 miliarde de baarbati, ai de unde alege... Succes si o zi buna!

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Nu sunt de acord cu vorba "mai sunt 3 miliarde de baieti/fete". Consider ca "lupta" e rezolvarea la problema ta, incearca sa-l cuceresti, trebuie sa ai rabdare dar pana la urma da rezultatul asteptat. Iti spun din experienta, si eu am fost aproape in situatia ta, doar ca eu ieseam cu muuulte fete (aventura de o saptamana, doua) si cand am ajuns la concluzia ca e bine sa am pe cineva mereu aproape m-am lovit de problema "De fiecare data cind ma indragostesc aflu ca fetei ii PLACE de altu". Nu te mai desconsidera ca alta l-ar face mai fericit, pentru ca tu daca intr-adevar te cunosti si stii ca esti mai buna decat alta trebuie sa ii arati baiatului. Pana nu pui mana pe vreun baiat nici macar nu ai cum sa stii daca alta il poate face mai fericit decat tine. Eu iti spun din experienta personala, nu din povesti, si ma cunosc si sunt sigur ca sunt cel mai bun pentru orice fata happy asa trebuie sa fi si tu.