| EcceHomo a întrebat:

Salutare tuturor!

Azi m-am întâlnit cu un tip care mirosea demențial.
Mi-a fost oarecum jenă să îl întreb ce parfum foloseşte,dar mirosea a tutun,salvie şi piper roşu.
M-am gândit că poate a fumat salvie, de acolo cele două arome. Poate mâncase sos de piper roşu, de unde şi cealaltă aromă. Atunci, cu ce parfum să-şi fi dat?
Aveți vreo idee?

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu unu de trenchea menchea fabricat in primul razboi mondial

| Andreeush a răspuns:

Numai el stie ce parfum foloseste.

| Hammurabi a răspuns:

Băga-mi-aș, pe mine nu mă miroase nimeni când mănânc zacuscă și fumez iarbă. Așa au numai unii noroc în viață.

| EcceHomo explică (pentru Hammurabi):

Acum a ce miroşi?

| Hammurabi a răspuns (pentru EcceHomo):

A bere Kaliber, tuș de ștampilă și urme fine de Higher/Dior de azi dimineață. laughing

| J0B0MAT a răspuns:

Habar n-am.Dar trebuia să îl întrebi.Am observat că le face plăcere oamenilor, o iau ca pe un compliment, nu se supără.

| mentholinks a răspuns:

Ceva de la Avon probabil.

| EcceHomo explică (pentru mentholinks):

Au cei de la Avon parfumuri cu aceste arome?

| mentholinks a răspuns (pentru EcceHomo):

Nu, s-a dus mirosul de parfum si a ramas cu ce a fumat si mancat.

| EcceHomo explică (pentru mentholinks):

Aşa m-am gândit şi eu.

| PersonajFictiv a răspuns:

Stii de ce cainii nu joaca poker?
Ca daca au carti bune dau din coada.
Ultimul banc auzit : -?

| Roxin a răspuns:

Nu ma pricep, al meu contine cardamom.

| EcceHomo explică (pentru Roxin):

Nu ştiu ce-i ăla.

| Quassaar a răspuns (pentru EcceHomo):

Este un condiment folosit mai ales în tarile arabe in amestec cu cafea. Eu n-am putut să beau decât o gura de asemenea cafea. Nu este compatibil cu gustul meu. Se spune că ori îți place ori urăști savoarea. Eu intru in a doua categorie.

| EcceHomo explică (pentru Quassaar):

Să înțeleg că parfumul lui Roxin e condimentat?

| Quassaar a răspuns (pentru EcceHomo):

El sa ne spună...winking

| Roxin a răspuns (pentru EcceHomo):

Este, este. Asa spicy, persistent si intens.