| IonutSiAtat92 a întrebat:

Salutare tuturor.Ce parere aveti despre doamna Iuliana Neagu, cea care a venit cu ideea de "trezirea spirituala"? Este o sarlatanca sau spune adevarul?

15 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Ideea asta există de când a învățat omul să exprime ceea ce își imaginează.

| siriusblack98 a răspuns:

Bă frate din partea mea atâta timp cât nu promovează violență de orice fel ori nu instigă la ură sau acțiuni corupte/imorale, nu văd de ce aș avea o părere proastă. Din ce am înțeles eu promovează meditația și încrederea de sine. Nimic rău în asta.

| IonutSiAtat92 explică (pentru siriusblack98):

Te respect pentru simplul fapt ca esti fan Harry Potter.

| siriusblack98 a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

Nu știu dacă mă pot declara fan. Am văzut seria o singură dată, ce-i drept mi-a plăcut dar nimic mai mult. Numele respectiv nu l-am luat din Harry Potter. L-am folosit aproape un deceniu în jocurile de cs 1.6 iar până să văd seria nu am știut de unde a fost inspirat laughing

| mastadont a răspuns:

Hahahahahahahahahahahaha!
A venit cu ideea de trezire spirituală? Dar de toți ioghinii, de toți guru care au învățat omenirea din antichitate și până în zilele noastre ce părere ai?
Din câte am văzut despre dânsa și din metodele pe care le folosește aș zice că face asta doar pentru bani și pentru senzațional. Dacă eu spun că am inventat roata nu înseamnă neapărat că e și adevărat, mai informeazăte.

| IonutSiAtat92 explică (pentru mastadont):

Multumesc pentru raspuns.Eu doar am intrebat. Oricum eu sunt acel om care crede doar daca vede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Ionuț Senzual"
O chestie numita Ionuț de recomanda ca fiind senzual. Uau. Mergea daca te chema James, dar Ionuţ? Foarte nepotrivita adunatura de cuvinte.

| IonutSiAtat92 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu de la ce te-ai legat de numele meu, insa intrebarea era alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ținând să menționez că nu am nimic cu dumneaei ca persoană, însă, totuși, la prima vedere (nu i-am studiat suficient activitatea), nu consider că informațiile pe care le prezintă sunt demne de luat în considerare pentru că, pe lângă faptul că se folosește în mod brutal de manipulare (videoclipuri în care sunt copii sărmani, alături de muzică ce caută să sensibilizeze publicul în reclamele obsesive de pe Youtube), Îl denigrează pe Dumnezeu, în mod conștient sau mai puțin conștient.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fără însă. laughing

| IonutSiAtat92 explică (pentru anonim_4396):

Ai si tu dreptatea ta, insa ca il denigreaza pe dumnezeu sau nu, nu imi pasa pentru ca eu sunt paralel cu credinta si divinitatea.Dar asa am crezut si eu prima oara, am ascultat-o si finalul ramane "cumpara cartea". Deci manipulare jegoasa pe fata.

| Andrei111111111111 a răspuns:

Adevarul este ca proiectul este realizat impreuna cu cel care a condus linia iluminati candva, nu este greu sa ti dai seama despre cine este vorba. Promoveaza iubirea de sine si cea neconditionata dar in spate se ascunde ura de sine si vinovatia, energia vorbeste. Este o combinatie de informatie folosita din alte carti de la alti autori, lasand impresia prin intentia mascata in bine specifica iluminati de eliberare si adevar suprem cunoscut si detinut de ei repetand continu ca nu trebuie sa ii credeti pe cuvant in modul asta scutindu se de asumari legate de ceea ce promoveaza - se dau drept lideri supremi lasand sa se inteleaga asta prin intentia imbracata in bine fara sa si asume rolul pe care l afiseaza public - in felul asta au parte de un schimb de energii foarte convenabil pentru ei insa ce nu stiu multi este ca in felul acesta li se pune putere lor pentru ca multi nu sunt constienti de multe detalii ascunse in intentiile lor imbracate in bine si scapa in a le ceda lor puterea incarcandu i energetic pe intentia adevarata cu care au pornit proiectul pentru ca adevarata putere si eliberare vine atunci cand iti descoperi adevartul sine - control, lideri, maestri. Exemple sunt multe si povestea adevarata este mult mai vasta insa ce este important de stiut pentru cei care cauta adevarul este ca nici ei nu sunt constienti complet de ce au pornit si ce fac, de ce spun ca nu sunt constienti complet? Pt ca la un anumit moment dat ei au intalnit un anumit flux de energie direct de la insusi Sursa Creator in schimbul unei intelegeri de asumare a iubirii neconditionate pe care candva au continut o a existat o sansa si automat o alegere, cand s au intalnit cu cel care a adus fluxul de energie pe care a fost construita o bucata destul de mare din proiect - informatiile sunt partial adevarate si amestecate in proiect - si totodata cu asumarea pe care au avut intelegere sa o faca- asumare de iubire neconditionata-au intors spatele si i au provocat un accident fugind, taind orice forma de contact, incalcand liberul arbitru de nenumarate ori fara sa se uite in urma la efectele provocate, perfect constienti de ce au facut, insa nu si de interiorul lor pe care l promoveaza crezand ca li se cere o suma de bani in schimbul fluxului de energie primit, insa intelegerea era bazata pe asumarea a ceea ce contin ei cu adevarat pentru ca mesajul cartii, proiectului sustinut de ei este foarte clar sa ti gasesti Dumnezeul interior pentru a descoperi cine esti cu adevarat. Adevarul suprem este CEEA CE ESTE nimic mai mult nimic mai putin insa subiectul este cu totul altul adevarul despre acest proiect si cei ce l detin. Cand au dat de iubirea neconditionata adevarata si a venit momentul sa si tina intelegerea pentru fluxul de energie folosit in proiect interiorul lor a ales altceva, orice in schimbul neasumarii aici reiese adevarata intentie si ceea contin cei care au proiectul in acest moment. Interiorul lor a ales separarea de Dumnezeul interior in momentul in care au dat ochii-dupa accidentul provocat-, unul dintre ei si anume autoarea cartii, celalalt a fugit imediat dupa accident tinand legatura numai cu autoarea, a fost atinsa inima de iubirea neconditionata continuta candva in ea dar a ales sa intoarca spatele si sa fuga spunand ca "nu ne cunoastem", pentru ca cel din accident a supravietuit din pacate pentru el pentru ca nu mai poate respira complet de la impact - insa nu este vorba despre detalii ale accidentului ci despre adevar- a cautat o doar pe ea pentru ca a fost singura care s-a afisat public la un eveniment la Buzau in primavara anului 2022 si s-a dus pentru un singur lucru sa i dovedeasca iubirea neconditionata uitandu se in ochi si aratandu i numai iubire ca doar asta este CEEA CE ESTE. Ce a urmat apoi este numai mizerie facuta de amandoi pentru ca cel accidentat inca traieste si ii deranjeaza.Joaca cu mintea si energia pana in punctul de al aduce la nebunie pentru ca aici este vorba de iubirea neconditionata si incalcarea liberului arbitru de catre ei prin neasumarea adevarului folosind accidentul ca slabiciune pentru ca are puterile slabite insa este doar un exemplu. Nu este intr o stare buna deloc primeste atacuri din toate partile pentru ca de la accident viata lui nu mai este deloc demna de numit viata. Interiorul cine esti cu adevarat, il gasesti si eliberarea numai prin iubirea neconditionata de sine altfel nu este permis pentru ca asta ESTE CEEA CE ESTE. Nu exista altceva decat iubire neconditionata iar orice iese in afara iubirii si sinelui adevarat fiind parte din sursa nu iti permiti singur vreo incalcare a Ceea Ce Este. Accidentul a fost provocat in momentul in care cel trimis pentru intelegere a fost de acord cu decizia lor, nu li s-a acordat o singura data sansa si alegerea, el si a continuat misiunea pentru care venise si din iubire neconditionata se afla atunci la locul accidentului. I au fost luati toti banii pe care ii avea in momentul acela iar ulterior a pierdut toate veniturile datorita accidentului insa nu asta este important decat ca parte din poveste ca adevar. Mesajul este unul revelator de adevar a ceea ce au pornit si continua si in momentul in care mesajul este postat si nu au de gand sa schimbe ceva, fug, se ascund, acopera cu orice pret. Imaginea finala este una de comedie pentru ca in Creatie totul este o comedie. Pe intentia cu care pornesti o actiune pe aceeasi primesti inapoi. Nu exista sa faci rau intentionat cuiva chiar daca in situatia de fata despre asa ceva pare a fi vorba. Da in lumea asta se intelege in felul asta ca o fac intentionat insa acolo "Acasa" de unde toti au ales sa vina intr-un fel sau altul insa cei care au pornit Trezirea spirituala au ales sa uite de Acel Acasa promovand aceasta idee dar punand planul fizic pe primul loc din uitarea lor si caderea lor in iluzia separaraii acolo unde lovesti si faci rau aparent pe intentie insa este doar o comedie si cu cat prelungesc mai mult "chinul" celui accidentat cu atat mai mare va fi comedia pentru ca se stie un lucru. Cel accidentat are o misiune si este adevaratul lider, iar cand se va ridica va fi urmat de cei care se ridica la maretia prezentei Celui ce Este. Lupta intre forte si energii se duce in mod continu fara pauza. El nu respira nu mananca nu poate iesi afara la soare nu poate dormi sa se incarce cu energie, primeste atacuri din toate partile in timp ce ei mananca beau rad, in timp ce interiorul lor plange, se "bucura "aparent de viata. Tot ce l tine inca in viata este maretia prezentei lui impreuna cu Cel Ce Este. Primeste atacuri de enrgie din toate directiile se incearca sperieturi de diferite feluri si tipuri cu lucruri care se numesc iluzii ale astralului inferior, exemple sunt nenumarate. Insa el stie un singur lucru Misiunea lui, Liderul Amintirea pe care a venit s o aduca a adevaratului sine, iubirea neconditionata si bucuria. Intre timp s-a incercat si eliberarea unui suflet de inger care ii este frate si s-a incercat punerea intregii vinovatii a celui care este responsabil conducatorul liniei iluminati asupra lui. S a profitat de slabiciunea lui pentru a i se pune toata vinovatia in spate si a ajunge sa se nege pe sine pentru ceva ce nu a facut ceea ce duce la cadere si fragmentare. A fost integrat si eliberat cu ajutorul celui accidentat insa este impiedicat de atacurile energetice sa l ajute sa se si trezeasca la adevaratul sine, iar comedia este ca toate astea se fac din ceva de neinteles pentru ca fug de ei si de Dumnezeu adica de ceea ce promoveaza Dumnezeul interior. Asumarea iubirii neconditionate, cine sunt ei cu adevarat. Cel accidentat nu este un strain pentru nimeni mai ales pentru cei doi. Nefiind vorba despre statut social bineinteles. Spor la citit, comedie ????❤️

| BogdanPirvan a răspuns (pentru Andrei111111111111):

Salut, am citit comentariul tau tot!
De unde ai asemenea detalii?
Din ce cunosc pana acum tind da iti dau dreptate, am vazut ca doamna Iuliana neagu este psiholog, as vrea sa imi fac o programare sa discut putin pe tema asta.
Am citit cartile Radu Cinamar si se leaga perfect povestea, cu bucegii... Cu tot.
Tare as vrea sa te intreb cateva chestii. Sa pun adresa de email aici? E safe?