| împreunăfacembine a întrebat:

Salutare tuturor,

Eu acum termin clasa a 11 A, iar la facultate vreau sa dau la Jurnalism.
Sunt pasionat de acest domeniu, scriu pe blog, dar acum am o problema.

Vreau sa iau lecții de jurnalism de pe net și nu știu cu ce sa încep. Despre cum sa scriu pe blog cât mai corect, despre copywriting, etc.

Cei care ați fost la jurna îmi puteți da și mie un sfat? Cu ce să încep să învăț?

1 răspuns:
| AndreiCraiova a răspuns:

Citeste multe articole. Ti le recomand pe cele de pe Casa jurnalistului, Delazero, DOR. Dar uita-te si la publicatii straine.

Aici si un manual despre jurnalismul de investigatie: https://www.cji.ro/wp-content/uploads/2018/05/Manual_online_final2.pdf

Citeste, scrie si invata gramatica foarte bine. Mult succes!