| Rafaelr3 a întrebat:

Salutare.
Vreau sa ii dau mesaj unei fete, dupa ce îi zic "Buna, ce faci?" si imi raspunde as putea sa ii zic daca ar vrea sa ne cunoastem? Mi-a atras atenția și as vrea s-o cunosc, as proceda bine? Vreau stric parere despre ce am zis mai sus, nu vrei oameni care n-au ce face.

4 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

N-o întreba ce face, ești un necunoscut, de ce ți-ar păsa ce face?
Dacă îi dai mesaj pe Facebook, uită-te pe profilul ei și găsește o abordare mai bună, leagă-te de ceva de acolo.
Dar pare prea complicat pentru tine. Măcar n-o întreba aia cu "ai vrea sa ne cunoaștem". Întreab-o și tu ce a mâncat azi sau orice altceva.

| Emma30555 a răspuns:

Încearcă o abordare mai naturala

| ancaval a răspuns:

Depinde. Mie îmi plac oamenii care zic direct ce vor.
Sunt și oameni cărora nu le place. Se gândesc că e prea repede.
Ai putea să îi zici că ți-a atras atenția și că ți-ai dori să discuți cu ea. Vezi ce zice!

| Andrei200202 a răspuns:

Mai bine nu i zici ca vrei sa va cunoasteti, mie mi pare ciudat.
Pune i si tu niste întrebări (despre ea) nu stiu. apoi dezvoltați niște idei. Dar vezi sa nu fie niste intrebari ciudate.