| Winners10 a întrebat:

Salutare. Merge abordarea asta la o fata pe care nu o cunosc? :
Buna, ce faci? iar dupa ce raspunde: ti-am vazut pozele/postarile si mi-ai atras atentia intr-un mod placut si as vrea sa te cunosc daca se poate. ☺

19 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E groaznica pur si simplu, mai banal si basic de atat si ceva sa sune mai mult a SUNT DISPERAT SA COMBIN O FATA nu cred ca puteai gasi.

| OldSoul a răspuns:

Nu prea merge...

Acum serios, o fata atractiva poate sa primeasca zeci de astfel de mesaje care incep cu "Buna, ce faci?" in fiecare zi, e deja plictisita, iar sansa sa-ti raspunda la acest mesaj e destul de mica.
Mai departe, recunosti ca ea ti-a atras atentia, bun, dar tu cum i-ai atras ei atentia astfel incat sa vrea sa te cunoasca?
Tocmai ai inceput prin cel mai banal si comun mesaj "Buna, ce faci?" chiar crezi ca esti cu ceva mai special fata de ceilalti care o abordeaza? E clar ca cel mai adesea si repectivii isi doresc acelasi lucru ca tine.
Ce te diferentiaza pe tine fata de ei?

Acum desigur, daca ai un profil atractiv, cat sa se simta putin atrasa de tine, da, ai o sansa, dar in rest, nu prea.

| Winners10 explică (pentru OldSoul):

Si daca banalul " Buna, ce faci? " ce abordare mai vezi pentru inceput daca nu o cunosti?

| OldSoul a răspuns (pentru Winners10):

Daca i-ai observat pozele, ar trebui sa ai un punct de plecare in mesaje, leaga-te si tu de ce posteaza, de gusturile ei variante sunt, nu trebuie sa spui cine stie ce, incearca doar sa faci o referire la ea, la gusturile ei, nu la modul in care arata.

| Winners10 explică (pentru OldSoul):

Nu fac referire la cum arata... dar din moment ca nu o cunosti nuvpoti sa spui chiar orice...sa nu cazi de proat sau cum considera ea

| OldSoul a răspuns (pentru Winners10):

La fel de bine poti sa cazi de prost si cu o replica banala si comuna ca "buna, ce faci?"

Asa ca, relaxeaza-te...

In treburile de genul, nu exista o abordare magica, poti sa o abordezi cum vrei, e incercarea ta, important e sa intelegi ca nu exista o abordare garantata.

Incearca sa incepi o conversatie intr-un mod jucaus, incearca catusi de putin sa te diferentiezi de ceilalti, arata-i ca esti original, ca ai o oarecare incredere in tine, ca e ceva in capul ala, nu fii acel tip banal care o plictiseste, acel tip care face parte din rutina.

Pana la urma, poti sa-i spui ceva gen "Ce mai face cea mai fotogenica fata din lista mea?" E doar un exemplu, alta idee nu mi-a venit in minte.
Dupa cum am spus mai sus, nimeni nu-ti poate garanta ca vei avea succes, dar cel putin, mesajul asta transmite ceva mai mult decat banalul "Buna, ce faci?".
Iar la o intrebare de genul, poate oferi un raspuns mai complex, mai mult decat "bine, tu?"
La genul asta de intrebare, o sa raspunda mai mult facand referire la remarca ta, gen "Nu sunt chiar atat de fotogenica", moment in care tu poti duce conversatia putin mai departe, ii poti spune ceva "Mie imi pari destul de fotogenica, de asta ti-am dat si mesaj, vreau sa-ti aflu secretele tale".

Bine, asta e doar un exemplu, poate avea succes sau nu, nu trebuie sa-l uremezi mot a mo, pur si simplu ti l-am dat asa incat sa intelegi cam cum ar trebui sa sune un mesaj, sa aiba ceva "emotii" si sa ajute discutia sa continue.

| Adry05 a răspuns (pentru OldSoul):

Sunt de acord 100% cu tine, daca m-ar aborda un tip in genul spus de tine nu numa ca i-as raspunde dar chiar mi-ar face o prima impresie pozitiva. Ascultati aici de tata Cupidon @AlphaAttitude ca va invata bine!

| OldSoul a răspuns (pentru Adry05):

Multumesc pentru sustinere big grin

Impreuna schimbam lumea
#rezistfarabunacefaci

rolling on the floor

| J0B0MAT a răspuns:

Extraordinar de bine.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Neah.

| Legion7X a răspuns:

Da merge si abordarea asta, sau în alt fel. Poti să ii spui cum vrei tu, nu trebuie neaparat o replică extraordinară pentru că multe nu sunt așa analiste poetice pe cum crezi. Dacă îți vede profilul si este interesată de tine să afle mai multe, va continua raspunzându-ți dacă nu, va ignora. Eu zic sa fii tu însuți, fară să te chinui. Pentru că tipa dacă se va lasa abordată, va fi într-o zi probabil abordată de unul cu cele mai proaste replici si cel mai urât. Crede-mă, că am dreptare, mulți nu știu să vorbească numai zic de replici și se îmbracă extrem de nașpa.

| Eduard196 a răspuns:

Scoate din abordare emoticonul. Si ai putea sa mai scoti si "daca se poate". Si apoi, daca fata e dispusa sa te cunoasca e ok. Daca nu, atunci degeaba

| Eduard196 a răspuns:

Un barbat cu stima de sine nu cauta sa impresioneze o fata.

| Winners10 explică (pentru Eduard196):

Nu caut sa o impresionez... caut sa o cunosc si daca se poate si merge bine o relatie

| Eduard196 a răspuns (pentru Winners10):

Incearca. Poate merge

| Swetlly122 a răspuns:

Poți să îi trimiți un magnet și să îi spui in felul următor : Scuze, mă jucam cu un magnet și m-a atras spre tine. Așa am primit eu un mesaj de la un băiat și m-a impresionat puțin happy

| Winners10 explică:

Si daca nu o cunosc cum ai vrea sa vorbesc si sa o cunosc... asa pentru " aia destepeti "?

| bbobo22 a răspuns:

happy Incearca si o sa vezi daca merge! Succes!

| fgpnato a răspuns:

Încearcă să ai o discuție cu ea, despre ce va place mna etc etc