| Ioana0002 a întrebat:

Buna,anul asta am bacul pe care îl voi da la romană, istorie și geografie. Treaba este ca eu n-am mai învățat de 3 ani și acum nu pot sa mai învăț,nu ma pot concentra, o pagina o învăț intr-o ora -o ora jumate și nici bine aia și nu stiu ce sa mai fac, pana joi am de învățat 4 pagini iar pana marți 2 pagini,mi se par foarte multe,ma gândeam dacă as putea sa iau pastile,sa iau lecitina. Ce părere aveți de aceasta pastila? Am auzit ca poți învață mai ușor
Când ma apuc sa învăț ma ia gândul in alta parte, ma enervez ca nu pot sa memorez mai repede, ma doare capul, nu stiu ce sa mai fac.

Răspuns Câştigător
| cristian200313 a răspuns:

Si eu sunt ca tine, memoria mea se duce dupa ce am invatat o ora intreaga, nici nu mai stiu nimic... E normal daca te gandesti mult la altceva, la o persoana, etc. Incearca sa nu te mai gandesti si sa stai cu ochii pe caietul, le memorezi...
Sanatate.( In prezent asa sunt eu.)

| Ioana0002 explică (pentru cristian200313):

Da ma gândesc la o persoana... Am luat pastile, pofta de învață tot nu-mi dau dar parca am senzația ca rețin mai repede

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să citești în fiecare zi lecțiile, să înveți în fiecare zi până te obișnuiești.