| BobTheCat a întrebat:

Salutari!

Voua nu vi se par nedrepte rau de tot emisiunile de tipul "Romanii au talent" sau "Vocea Romaniei"?

Sa fim seriosi, unii oameni care chiar au talent nu primesc "golden buzz" (nici macar 3 de "da" de trecere in unele cazuri), insa oamenii cu povesti lacrimogene sau copiii mici, care nu fac mare lucru, trec cu brio si chiar iau "golden buzz" (desi nu merita).

Din punctul meu de vedere, chestia asta reflecta faptul ca astfel de "show-uri" sunt pur si simplu regizate, strict pentru profit.

Voi ce credeti, oare exagerez eu?
Zi faina!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dimpotriva, cei cu talent nativ sunt vazuti si selectati "in spatele scenei", de adevarati profesori sau impresari care le ofera dezvoltarea si castiguri mari, in urma semnarii unui contract cu ei.
Asemenea spectacle nu pot premia pe toti, de aceea se aleg 1-2 din diverse categorii, dar in final sunt mult mai multi castigatori, fiindca in sala si la auditii sunt prezenti oameni "grei" din industria muzicii, a comediei sau circului, care isi selecteaza oamenii pe care-i plac si carora le ofera contracte serioase si banoase.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Și ce credeai că e un secret că sunt regizate?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te a lămurit Violetta nu. Totul e roz și frumos și toată lumea câștigă nu e deloc regizat nimic, hahahah

| MistarGoGu a răspuns:

Rating-ul BATE la fundu gol talentul! Normal ca ce e " dubios " sau vinde bine o sa fie promovat! Publicitatea trebuie vândută nu? Ti se pare ca numai in Romania este asa? Eurovision s-a transformat intr-un bâlci grotesc in ultimii 10 -15 ani! Femeia cu barbă, si toata hoarda de LGBT-isti scabrosi!