| anonim_4396 a întrebat:

Scopul nostru pe pamant este de a gasi puntea de legatura dintre emisfera dreapta, emotionala si cea stanga, analitica a creierului. Din cauza asta avem relatii barbat-femeie si de-asta nu trebuie sa se schimbe nimic. Voi cum argumentati?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e neaparat obligatoriu sa existe contact intre barbat si femeie, si singuratatea e buna ca se pot face multe si e mai multa libertate... Important e ca omu sa traiasca cum vrea pana va muri.

| Kaℓi a răspuns:

What? de ce sa argumentam asa ceva? e un enunt aiurea, eventual argumenteaza-l tu daca vrei sa convingi pe cineva happy

| Ferenin a răspuns (pentru Kaℓi):

Ti se pare aiurea fiindca nu ti-am spus din ce perspectiva am privit eu intrebarea cand am pus-o. De acum incolo, am sa mentionez si perspectiva din care am privit lucrurile.

| Wøodenpints a răspuns:

Scopul tău pe pământ este ăsta. Nu poți vorbi în numele a 7 milioane de oameni. Nu i-ai întrebat pe fiecare în parte să-ți spună toti că ăsta e scopul lor pe pământ.