| xAnDrEyX a întrebat:

Scuze ca fac asta dar chiar am nevoie si nu inteleg geometria deci ma puteti ajuta la problema asta?

Calculatiaria unui triunghi dreptunghic cu lungimea medianei corespuzatoare bazei de 5 cm.

Multumesc mult

3 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Ai nevoie de ajutor si nici macar nu iti dai silinta sa scrii enuntul problemei complet. Asa cum ai scris mai sus problema nu e definita. Exista o infinitate de triunghiuri (si deci o infinitate de arii) avand mediana aia de o lungime data.

| xAnDrEyX explică:

Atat e problema... am scris-o completa

| PuFFuLeeŢ a răspuns:

Doar atât e enunţul problemei?