| SpoiledBrat a întrebat:

Se baga armata obligatorie?

6 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu, suntem un stat democratic, ar fi trebuit sa fim stat comunist sa putem fi obligati, doar in caz de invadare a tarii esti obligat sa te prezinti la recrutare cum a fost in cazul Ucrainei, pana atunci nu.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru MarianWLF):

Tu nici macar nu faci diferenta intre recrutare si incorporare... si ce treaba are democratia cu armata obligatorie? Vezi Elvetia. Ei sunt dictatura cumva?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se baga

| GabiDumitrescu a răspuns:

De unde ai rasarit si tu cu duma asta?

| SpoiledBrat explică (pentru GabiDumitrescu):

Se vorbește la tv

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SpoiledBrat):

99% din ce se vb la tv e dezinformare. Vino cu un link de articol competent, cu argumente si surse oficiale. Speculatiile de la TV sunt zero.