| AdioTPU a întrebat:

Se dă următoarea situație. Vă aflați într-un bar sau restaurant cu cel mai bun prieten. Prietenul vostru e genul acela timid, cuminte, non-agresiv. La masa voastră vin 3 tipi puși pe harță care încearcă să vă provoace. Unul dintre ei se ia de tine, te înjură și te ridica tragandu-te de guler. Cei 3 indivizi va cunosc pe tine și prietenul și au mai avut tentative de a te provoca. Situația degenerează și esti lovit în umăr de individul agresiv. Deodată prietenul tău îl ia de guler pe tipul agresiv și îl trage tare, zicandu-i că dacă nu pleacă și va lasa în pace, o sa-l omoare. O spune cu fermitate. Cei 3 tipi sunt surprinși de reacția amicului tau dar și tu, reacție nespecifica lui, mai ales în situații de genul. Ce crezi despre amicul tău după această manifestare? Ce crezi despre un om care nu a mai avut niciodată manifestări de genul dar amenință pe cineva cu moartea?

Răspuns Câştigător
| dolceromania a răspuns:

Tipul ăsta liniștit înăuntru lui e un tigru, seamănă cu tipi din filmele americane care au o viață dublă:una de familist, de cel ce ajuta o bătrână sa treacă la semafor., in cealaltă parte este un criminal convins care la a doua avertizare ați rupe capul?

4 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Off vulpițo, vulpițo... faci ce faci și tot la Zorro te întorci. laughing

| CostinAlamariu a răspuns:

Cred că-i bazat și roșupastilat

| Anonimul151 a răspuns:

Ce tipi ar fi puși pe "harță" fără un motiv anume? Și care tipi și-ar rezolva "problemele" intr-un restaurant, unde mai exista și alte persoane? Și persoanele calme la un momendat deja se enervează când sunt provocate. Dacă l a amenințat cu moartea nu înseamnă că o să facă și ceea ce a zis nu? A zis-o doar că să sperie tipii ăia. De ce pui doar întrebări prostești? Situația nu ar degenera dintr-o lovitura simpla în braț. Acea lovitura se poate interpreta și prietenește nu doar ca te a lovit intenționat. Situația ar fi mai grava și ar degenera dacă ți ar da câțiva pumni în față, te ar bate foarte tare.

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

E placerea ta sa postezi 10 intrebari prostesti pe zi?