| Diav0la a întrebat:

Se pare ca Michael Jackson a decedat. Ce parere aveati despre el ca artist si ca om? RIP

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Tocmai am primit un mesaj, pentru cei interesati:
Fanii români ai Regelui Muzicii Pop, Michael Jackson, se vor întâlni AZI vineri seara de la ora 18:00 în faţa Ambasadei Americii din Bucureşti.
Fanii Michael Jackson merg să-şi prezinte condoleanţele
Cei care l-au apreciat pe Michael Jackson sunt aşteptaţi să-şi aducă un ultim omagiu Regelui Muzicii Pop în această seară.
În paralel, la Europa FM se va auzi primul concert MJ din România, din 1992. Întreg weekendul va fi dedicat lui Michael Jackson de Europa FM, cele mai cunoscute piese ale sale urmând să fie ascultate la radio.

74 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Michael jackson a fost un om bun nu doar muzica il deosebea de ceilalti dar si felul lui de a fi. ajuta copii.si daca putea chiar si toti copii din lume...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il iubesc il ador.si tin la el mai mult ca la viata mea! un artist de nota 10000000000000000000000000000000...si un am de nota100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000!
greu de explicat iubirea nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El nu vrea sa devina alb el avea o boala care se numeste vitiligo si a si recunoscut ca avea acea boala care ii albise pielea oricum Dumnezeu sa-l odihneasca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ce an a decedat michael jackson

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca pot exprima in cuvinte ce fel de om a fost michael:Xa fost un mare geniu. oamni ca el se nasc o data la 100 de ani:X I love you more michael:X:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost un Geniu a muzici pop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu am ce sa spun.Cand a murit, habar nu aveam cine e.Am vazut la televizor stirea, dar nu stiam cine e, ce facea etc... dupa 1-2 ore dupa stire, a bagat la televizor niste muzica de a lui.AM PLANS.Mama a fost la un concert de-al lui in 1992, dar nu era mare fana.Acum ascult muzica lui ca sa trec peste problemele mele(de scoala, de certuri etc...viata de adolescent big grin),si aproape ca mereu plang la muzica lui.Un om extraordinar si am vazut o gramada de interviuri cu el, si cu rasism, si cu tot.De aici mi-am dat seama ca este mai mult decat un om. Uite aici : "Cu doar o lună înainte să moară, pe 10 mai 2009, Michael Jackson a fost înregistrat în timp ce era sub efectul Propofolului. În înregistrare, Michael mărturisea planurile pe care le avea pentru viitor.
El intenționa să construiască cel mai mare spital din lume, cu banii pe care urma să-i strângă din concertele pentru care se pregătea intens.". Deci, strangea bani pentru cel mai mare spital din lume.Voi va ganditi la ce suflet mare avea el? El "s-a sinucis" deoarece incerca sa stranga bani pentru un spital de copii.Se "droga", facea tot posibilul sa stranga bani pentru acel spital care avea sa ajute o multime de oameni.Cine a mai incercat sa faca asa ceva? Ganditiva,ce fel de cantaret,sau om mare, Basescu sau orice alt om mare nu s-a gandit niciodata sa faca asa ceva, iar acest cantaret si-a dat viata incercand sa salveze vietile altora.Rusine sa le fie tuturor ca nu inteleg iubirea care a avut-o el fata de oameni, si mai ales pentru copii.Nu uitati, el lupta si impotriva rasismului.Atata am avut de spus.A fost un om extraordinar si inca este in inimile milioanelor de oameni care chiar daca l-au cunoscut s-au nu,il iubeau. Daca am repetat ceva, sau am gresit ceva in text(gramatical vorbind), scuze.

| codrut a răspuns:

S

| mikki a răspuns:

Cred ca Michael era un om extraordinar dar cateodata intrecea masura... ori cum la cate lucruri bune a facut...:X:X:X:X:*

| geta_1120 a răspuns:

Buna. ce parere am? buna intrebare eu sunt fan MICHAEL si sunt chiar de mica. parerea mea despre el este urmatoarea:MICHAEL a fost este si va fi intotdeauna un mare cantaret, un mare om, o mare stea si un mare rege al muzicii pop. avea o voce angelica care acum s-a dus sa le cante ingerilor.pentru mine si pentru toti fanii lui acest rege al muzicii nu a murit si traieste vesnic in inimile nostre si in mintile nostre. un mare om, un mare rege, un mare inger pe care am sa il iubesc toata viata neconditionat

| amalia_1879 a răspuns:

Sunt fana mj si il iubesc mult cred ca a fost un om minunat si un maestru al muzicii si dansului id meu amaliacaradanmj

| loredana_7487 a răspuns:

Noi nu avem de unde sa stim cum a fost el ca om, noi il cunoastem doar ca artist, iar din acest punct de vedere mi se pare o adevarata vedeta, un artist deosebit. Mie personal imi pare foarte rau ca nu mai e printre noi, D-zeu sa-l ierte si sa-i faca loc printre ingerasi.sad sad sad

| alexandrafanmj a răspuns:

Nu cred ca pot spune tot ce cred eu despre Mike:X si nu ma simt in masura sa vorbesc despre el fiindca il respect pentru tot ceea ce a facut si inca face pentru noi...de acolo de sus! Il iubesc nespus de mult! chiar mi-as dori sa-L intalnesc... poate doar in cea de-a doua viata, ca acum chiar nu am posibilitatea asta oricat as vreacrying

Si restul`:nu mai comentati voi operatziile Lui estetice In primul` rand chiar El a declarat ca le poate numara pe 2 degete si sigur nu minte... iar in al doilea rand nu le-a facut pentru ca nu era mandru de culoarea sa! Ba era chiar foarte mandru, a fost nevoit sa le faca.Cum era daca aparea in fata publicului cu jumatate de fata alba si cealalta jumatate neagra!? Si totusi eu nu inteleg si nici Mike nu intzelegea asta:La Holywood toata lumea isi face operatzii estetice(si nu numai la Holywood)de ce numai de El va luatzi? Ce va facut El? Este un om prea bun si a iertat tot fara sa se uite in urma, insa oamenii nu meritau asta! eu n-as fi iertat pe nimeni! puteti sa spuneti ca sunt egoista! Asa si este! Insa eu n-as fi iertat pe nimeni!
Si recunosc ca am inceput sa-L iubesc abia dupa ce a murit( crying... spre nefericirea mea)Abia acum am descoperit ce fel de persoana este! De fapt ce ingeras este El:X:X:X:X

| kingiuxi a răspuns:

Imi placea michael crying

| jeamy1986 a răspuns:

A fost un om perfect din toate punctele de vedere,, ...Ca artist dar ca si om,, cand am auzit vestea ca a murit, 3 zile am plans,,l-am iubit si il iubesc mereu,este idolul meu,,toate melodiile lui imi plac dar cea preferita este GIVE TO ME,,iar el ca geniu nu era sarit cum am vazut scris intr-un comentariu mai jos,sariti suntem noi ca nu am stiut cu cine am fost contemporani, si ca noi am vazut doar partile proaste care s-au spus despre el,, si nu era bolnav de rasism cum crede alti dar el avea o boala a pielii,,...Dar ii las si pe alti sa-si spuna parerea sa.