| anonim70 a întrebat:

Se poate expedia la o adresa anume papagali prin posta sau prin curier si fara sa spui adresa ta unde stai?

2 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Prin Posta nu poti expedia animale, la firmele de curierat trebuie sa intrebi, ar trebui sa fie si ceva pentru animale. Si da, poti trece o alta adresa eventual.

| Ironwin a răspuns:

Cu adresa este simplu, cand pui ceva la posta sau curier nu iti cere nimeni buletinul, treci orice adresa vrei. Complicat este daca cumva coletul trebuie sa se intoarca...Problema mare apare ca la posta nu cred ca mai primesc animale vii, au fost reclamatii pe tema asta. Cel mai indicat si rapid este sa pui cusca la un autobuz si asa ajunge cel mai repede.