| alx15 a întrebat:

Se poate rezilia un contract de munca pe perioada determinata dacă nu te adaptezi la respectivul loc de munca? Aștept răspunsuri.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu conteaza, in caz ca e permanent se desface cand pleci. Daca le zici asta te da afara pe loc si nu te tine lasa-i sa faca ce contract vor poate nu pleci

| DespinaPopescu a răspuns:

Bună! Dap, sigur poți să faci asta. Află mai multe despre contractul de muncă aici: https://cariera.ejobs.ro/contract-individual-de-munca/! Ai detalii și despre contractul pe perioadă determinată.