| applesaregood a întrebat:

Sfaturi? Vreau sa fiu o persoana normala, sa am prieteni si sa nu mai fiu awkward. M-am saturat sa fiu considerata nebuna de toti si sa rada de mine. Nu primesc mai mult de 15 reactii pe Facebook si toate sunt de la rude. Imi e rusine sa mai ies din casa, am senzatia ca toata lumea rade de mine. Nu stiu sa comunic deloc, cred ca asta e cea mai mare problema a mea. Plang gandindu-ma ca nu o sa fiu niciodata un om normal. Sunt blestemata.

2 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

De unde stii ca oamenii te considera nebuna ori rad de tine? Asta este mai mult imaginatia ta, majoritatea oemnilor nici nu te baga in seama, au alte lucruri mai bune de facut. Nu ar trebui sa iti bati capul cu reactiile de pe Facebook, ele nu inseamna nimic happy Ai putine pentru ca ai putini prieteni in lista probabil. Poti invata sa comunici daca nu stii, nu esti blestemata si nu ai de ce sa plangi.

| Invictusman a răspuns:

Poate suferi de anxietate și de aceea ți se pare ca ești considerata nebuna sau ca rad unii de tine.
Asa ești tu mai introvertita ar trebui sa nu îți mai pese ce cred unii despre tine și sa ai mai multa încredere în tine, tu poți mai mult dar nu vrei, nu vrei sa ieși din zona de confort, nici măcar nu încerci.
Încearcă, oricum nu ai nimic de pierdut. happy