| blacksnow a întrebat:

Sida se poate transmite daca fumezi dupa cel in cauza?

Răspuns Câştigător
| ungurubulan a răspuns:

Dacă ai contact sexual (vaginal, oral sau anal) neprotejat (fără prezervativ) cu o persoană infectată.

6 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Nu.Nici macar prin sarut nu se transmite.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu.

| Malvina24 a răspuns:

Cred ca nu!

| MidnightLady a răspuns:

Da, daca ar avea o rana ce sangereaza la buze.

| symo_1115 a răspuns:

In nici un caz...sida nu se ia prin contactul cu saliva ci doar prin contactul cu sangele proaspat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil doar daca ala care a fumat inaintea ta avea un apces la dinte si a sangerat pe filtru, daca nu mai stia sa traga in el si a mai si imbibat filtrul cu saliva si o cantitate infima de sange si tu apoi vi si fumezi dupa el;)) ai sanse de 2% sa te infectezi, afla mai multe despre boala asta de la http://www.viatade.jos.ro/