| 1Mihai1 a întrebat:

Siropul de afine, ajuta la imbunatatirea vederii?

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Afinul contine vitamina A si C care in combinatie cu pigmentul antocianina imbunatatesc acuitatea vizuala, circulatia sangelui la nivelul ochilor si la nivelul sistemului nervos si pot preveni sau ajuta la tratarea unor boli de ochi precum retinita pigmentoasa, glaucomul, miopia etc.
De asemena, antocianinele ajuta la protejarea tesuturilor retinei impotriva radicalilor liberi.
Da, ajuta la imbunatatirea vederii, printre multe altele.
Uite intregul articol aici:
http://farmaciaverde.util21.ro/produs_8438_sirop-de-afine.html

| superdorex a răspuns:

Siropul de afine este un bun racoritor, tonic si vitaminizant si se recomanda mai ales la copii, la gravide sau in caz de convalescenta, stari de stres si astenie.Deci nu prea are treaba cu vederea! bafta!

| Pyskiss a răspuns:

Ba Da pentru ca eu sunt si de la munte.Si am afine prin zona.Si orice include afine ajuta la imbunatatirea vederii! Si culoarea dintilor:devil)Deci garantat ajuta la imbunatatirea vederiiwinkingBaftatongue